Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZDOBĄDŹ FUNDUSZE w projekcie "SKE - Akcja, Integracja, Profesjonalizacja"


ProjektSzkolne Kluby Europejskie - Akcja, Integracja, Profesjonalizacjaw roku szkolnym 2009/2010

Centrum Europejskie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza nauczycieli, opiekunów SKE oraz młodzież gimnazjalną i licealną ze Szkolnych Klubów Europejskich z województwa śląskiego i opolskiego do aplikowania o mini-granty edukacyjne na projekty o tematyce historycznej i europejskiej oraz do udziału w drugiej odsłonie projektu: "Szkolne Kluby Europejskie - Akcja, Integracja, Profesjonalizacja".

Tegoroczna edycja projektu rozpocznie się w nowym roku szkolnym 2009/2010. Podobnie, jak w 2007 roku, przyjmie formę cyklu warsztatów dla młodzieży - integracyjnych, zacieśniających kontakty międzyklubowe oraz profesjonalizujących - kształtujących umiejętności z zakresu zarządzania projektami, budowania skutecznego PR-u, finansowania działalności ze środków unijnych i funduszy europejskich etc. Ponadto w ramach projektu przewidzieliśmy warsztaty dla nauczycieli oraz opiekunów SKE, a także podróż studyjną do Warszawy, której celem jest bliższe poznanie instytucji europejskich oraz organizacji działających na rzecz dobrych stosunków polsko-niemieckich. O szczegółach projektu będziemy informować na bieżąco.

Już dzisiaj zapraszamy Was do aplikowania o mini-granty edukacyjne. Jak powszechnie wiadomo, w tym roku przypada wiele rocznic ważnych w kontekście historii Polski, stosunków polsko-niemieckich oraz przynależności europejskiej (m.in. 5. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 70. rocznica wybuchu II Wojny Światowej, 20. rocznica przemian w Europie: Okrągłego Stołu i wyborów do Sejmu kontraktowego w Polsce oraz obalenia Muru Berlińskiego, a także 10. rocznica przystąpienia Polski do NATO i 60. rocznica uchwalenia Konstytucji Republiki Federalnej Niemiec). Chcielibyśmy, żeby także Szkolne Kluby Europejskie z naszego regionu wyraziły głos w tej sprawie i aktywnie przyczyniły się do upamiętnienia tamtych wydarzeń..

Warunkiem otrzymania mini-grantów w wysokości od 1500 do 2000 PLN jest przeprowadzenie dowolnego działania (spotkanie, konferencja, konkurs, wystawa, sztuka, warsztaty etc.) dotyczącego tematyki historycznej i politycznej w oparciu o państwa byłego Bloku Wschodniego (takie jak obecne: Polska, Niemcy, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria) ze szczególnym uwzględnieniem przypadających rocznic. Przy ocenie wniosków będą brane pod uwagę m.in. promowanie wiedzy w tym zakresie, oryginalne podejście do problematyki, ciekawa, adekwatna i innowacyjna forma przekazu.

Materiały do pobrania:

Regulamin przyznawania wniosków

Wniosek o mini-granty edukacyjne

Formularz sprawozdania merytorycznego

Formularz sprawozdania finansowego

Czekamy na Wasze propozycje projektów do 20 września 2009 roku!

W przypadku pytań prosimy o kontakt: Maja Duda, menedżer projektu, tel.: 032 2324902 wew. 113, fax: 032 2324901, e-mail: maja.duda@haus.pl

Partnerem projektu jest Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Organizator:


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej | Pobierz logotyp [.jpg]

Partner:


Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu | Pobierz logotyp [.jpg]« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej