Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych"5 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - bilans doświadczeń i wyzwania na przyszłość"


Konferencja
5 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej -
bilans doświadczeń i wyzwania na przyszłość

15 października 2009 roku, godz. 10.00
Gliwice, ul. Bojkowska 37, budynek nr 3

W tym roku przypada 5 lat od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Proces zmian, który miał miejsce po 1 maja 2004 roku, wprowadził w naszym kraju wiele zmian politycznych, gospodarczych oraz społecznych. W kontekście przypadającej rocznicy, a równocześnie w momencie, kiedy dokonuje się podsumowań dotyczących korzyści z członkostwa, a także mówi o wyzwaniach, które Polskę czekają, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera oraz Gliwicką Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości przystąpili do zorganizowania konferencji poświęconej pięciu latom członkostwa Polski w Unii Europejskiej w kontekście doświadczeń i wyzwań na przyszłość.

Celem konferencji jest próba skomentowania minionych 5 lat Polski w UE oraz podsumowanie wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie (dotyczących m.in. traktatu lizbońskiego czy kwestii przystąpienia do strefy euro), przeanalizowanie aktywności polskich eurodeputowanych na forum Unii Europejskiej, a także skupienie się nad priorytetowymi obszarami działania dla dalszego budowania pozycji Polski w strukturze unijnej (Partnerstwo Wschodnie, Prezydencja w 2011 roku). Cennym punktem programu konferencji będzie dyskusja panelowa poświęcona społecznym aspektom życia w Unii Europejskiej.

Jako prelegentów zaprosiliśmy przedstawicieli uczelni wyższych oraz znawców problematyki europejskiej i reprezentantów instytucji związanych z problematyką unijną (m.in. Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Instytut Kościuszki, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w spotkaniu!

Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00, na terenie Nowych Gliwic w sali konferencyjnej budynku nr 3 (Cechownia) przy ul. Bojkowskiej 37 w Gliwicach.

 Program konferencji [.pdf]

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (mailowo, faksem bądź telefonicznie) do 12 września br. - formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej. Kontakt i zgłoszenia: Maja Duda, menadżer projektu, tel.: 032 232 49 02 / 461 20 70, fax: 032 232 49 01 / 461 20 71,
e-mail: maja.duda@haus.pl.

 Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Współorganizatorzy:


Fundacja
Konrada Adenauera


Gliwicka Wyższa
Szkoła Przedsiębiorczości

Patronat:


Instytut Kościuszki


Samorząd
Miasta Gliwice

Patronat medialny:


Radio CCM


Nowiny
Gliwickie

 « wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej