Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkania z prof. dr RITA SÜSSMUTH, była Przewodnicząca Bundestagu


Spotkanie z cyklu "10 rozmów o Europie"
z okazji 5-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej
i 10-lecia istnienia
Centrum Europejskiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej
oraz
uroczyste otwarcie nowej siedziby Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach

 

Gość: prof. dr RITA SÜSSMUTH, była Przewodnicząca Bundestagu, Przewodnicząca Prezydium Niemieckiego Instytutu ds. Polski, Darmstadt
Termin: 30 września br. (środa), godz. 11.45
Miejsce: Galeria, budynek nr 4 (Maszynownia), ul. Bojkowska 37 (Nowe Gliwice), Gliwice

Chcąc uczcić 5-tą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i zarazem 10-lecie istnienia Centrum Europejskiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej realizujemy - we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera - cykl spotkań pod wspólnym tytułem "10 rozmów o Europie", do udziału w których każdorazowo zapraszamy jedną z osobistości polskiego i niemieckiego, a także europejskiego świata polityki, nauki i mediów. Z zaproszonym gościem rozmawiamy o Europie, Unii Europejskiej i jej mieszkańcach, europejskiej polityce, gospodarce, kulturze, a także o fascynacji Europą i ideą Wspólnej Europy. Nie bez znaczenia podczas spotkania są tematy dotykające najbardziej aktualnych zagadnień i wyzwań politycznych, społecznych i gospodarczych, a w tym spraw dotyczących miejsca i roli Polski oraz Niemiec w UE oraz stosunków polsko-niemieckich w ramach członkostwa w Unii Europejskiej. By uczcić 5-tą rocznicę przystąpienia Polski do UE, tematem rozmów są również negocjacje Polski z UE, wydarzenia towarzyszące włączeniu Polski w struktury UE i przemiany - gospodarcze, społeczne, polityczne, jakie zaszły w naszym kraju w okresie przedakcesyjnym oraz po 1 maja 2004 roku.

30 września br. (poniedziałek) o godz. 11.45 w kolejnym spotkaniu z cyklu "10 rozmów o Europie" udział weźmie prof. dr RITA SÜSSMUTH, była Przewodnicząca Bundestagu, Przewodnicząca Prezydium Niemieckiego Instytutu ds. Polski, Darmstadt. Spotkanie będzie miało miejsce w Galerii, budynek nr 4 (Maszynownia), ul. Bojkowska 37 (Nowe Gliwice), Gliwice.

Spotkanie będzie główną częścią uroczystego otwarcia nowej siedziby Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, która od 1 września br. mieści się w budynku nr 3 (Cechownia) przy ul. Bojkowskiej 37 (Nowe Gliwice) w Gliwicach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w spotkaniu!

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (mailowo, faksem bądź telefonicznie) do dnia 25 września br. Kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, Koordynatorka biura w Gliwicach, tel. 032 2324902 / 4612070, fax: 032 2324901 / 4612071, e-mail: anna.antoniak@haus.pl.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Po zakończeniu spotkania przewidujemy poczęstunek.

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie w językach polskim i niemieckim.


« wsteczDO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Program [.doc]

PARTNERZY

Współorganizator :


Fundacja Konrada Adenauera w Polsce

Patronat medialny:


Nowiny
Gliwickie


Radio CCM