Logo DWPN 1%

Quo vadis, Europo?
Dodaj do ulubionychQuo vadis, Europo? - rozpoczynamy kolejny cykl spotkań w postaci debat z osobistościami z polskiego świata nauki i polityki. Spotkania kierujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego i opolskiego, którzy angażują się na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i dalszej integracji Polski z Unią Europejską. Najbliższa debata odbędzie się już 9 czerwca (piątek) o godz. 11.00 w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Poświecona będzie polityce wschodniej Unii Europejskiej oraz roli Polski i Niemiec w dialogu pomiędzy UE a Rosją, Ukrainą i Białorusią.

W debacie udział wezmą:

Mariusz Maszkiewicz, były ambasador RP na Białorusi,
Andrzej Jankowski, radca ministra w Departamencie Unii Europejskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych,
dr Heinrich Machowski, pracownik naukowy Niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką, członek Zarządu Federalnego Towarzystwa Polsko-Niemieckiego,
Rafał Dymek, koordynator projektów wschodnich, Polska Fundacja im. Roberta Schumana.

Proces integracyjny Polski nie zakończył się w dniu 1 maja 2004 roku, lecz trwa nadal, a struktury unijne pozostają w ciągłym ruchu. Wymaga to od społeczeństwa obywatelskiego ciągłego zainteresowania teraźniejszością i przyszłością Europy, w tym także złożoną kwestią polityki wschodniej Unii Europejskiej.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Polską Fundacją im. Roberta Schumana zaprasza na cykl debat, podczas których będziemy omawiać - wraz z zaproszonymi ekspertami - najbardziej aktualne problemy dotyczące przyszłości Unii Europejskiej, możliwe rozwiązania i kierunki jej rozwoju. Zaproszeni eksperci ds. unijnych, eurodeputowani i europeiści postarają się podzielić z Państwem jak największą wiedzą dotyczącą omawianych podczas debat problemów i odpowiedzią na szereg pytań związanych z przyszłością Unii Europejskiej.

Będzie to też okazja do tego, by politycy i eksperci ds. UE poznali pytania nurtujące Europejczyków, przez co debata każdorazowo stanie się platformą dialogu - i tym samym wpisze się w priorytetowy plan dialogu przyjęty przez Komisję Europejską: 3xD (demokracja, debata, dialog).

Kolejna debata w ramach cyklu odbędzie się po przerwie wakacyjnej - 20 października br. w auli Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania w Sosnowcu (przy ulicy Kilińskiego 43) o godzinie 11.00 oraz, tego samego dnia, w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej (przy ulicy Rybnickiej 27) o godzinie 15.00.

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy o potwierdzenie lub zgłoszenie chęci uczestnictwa - drogą mailową lub telefonicznie.« wsteczKONTAKT
Jacek Bugajski, tel.: (032) 232-49-02 w.
112, e-mail: eu@haus.pl

PARTNERZY

 

Patronat medialny:

 

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej

Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit