Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie z Thomasem Urbanem w ramach projektu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu"


HAUSbesuche - spotkania DOMowe
Polska i niemiecka kultura w dialogu

Cykl "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki niemieckiej i polskiej. Gościem drugiego spotkania z tego cyklu był Thomas Urban, niemiecki dziennikarz i pisarz, korespondent gazety Süddeutsche Zeitung w Warszawie i Kijowie, autor m.in. książek: "Utracone Ojczyzny. Wypędzenia Niemców i Polaków w XX wieku"; "Od Krakowa po Gdańsk. Wędrówka przez dzieje polsko-niemieckie". Thomas Urban otrzymał w 2006 roku za pracę na rzecz pojednania polsko-niemieckiego nagrodę im. Georgia Dehiou ufundowaną przez ministra ds. kultury Niemiec.

Spotkanie z dziennikarzem poświęcone było nie tylko jego pracy jako korespondenta w Polsce, który porusza aktualne i kontrowersyjne zagadnienia polsko-niemieckich relacji, ale także jego prywatnej osobie, podejściu do pracy oraz życia w Polsce. Fakt, że gość spotkania oraz moderator rozmowy, Marcin Wiatr, się znają, pozwolił stworzyć intymny klimat do dyskusji.

Kontakt: Anita Loeser, asystentka projektu, tel. 032 2324902 wew. 114, fax: 032 2324901, e-mail: anita.loeser@haus.pl

 

Partner:


Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej