Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej Biuro w Opolu serdecznie zaprasza na "Wybory w Niemczech-2009 widziane z opolskiej perspektywy / Wahlen in Deutschland 2009 aus Oppelner Perspektive"


termin: 27 września 2009 r., (niedziela), od godz. 17.00
miejsce: Sala Konferencyjna Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej,
ul. 1 Maja 13/2, Opole
I piętro

27 września br., Niemcy wyrobią swoich przedstawicieli do Bundestagu.
Czy potwierdzą się przedwyborcze sondaże przyznającą zwycięstwo w wyborach CDU/CSU?
Czy jednak niemiecka lewica (SPD) zdobędzie zaskakująco wysoki procent głosów, mimo nieprzychylnych sondaży?
A może będziemy świadkami kolejnej Wielkiej Koalicji?

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej nawiązuje do tradycji zapoczątkowanej w pierwszych latach istnienia: transmisji telewizyjnej w swojej siedzibie (tym razem w biurze opolskim) wieczoru wyborczego w Niemczech. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy polityków, władze samorządowe, przedstawicieli środowiska naukowego naszego regionu

27 września br., (niedziela) od godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej DWPN w Opolu nasi goście będą mogli na żywo śledzić ostatnie chwile głosowania w Niemczech, a przede wszystkim poznać pierwsze szacunkowe wyniki wyborów.

Wyniki wyborów do Bundestagu to bardzo ważny wyznacznik przyszłych relacji między naszymi Polską a Niemcami, zarówno na poziomie relacji państwowych, ale również regionalnych czy samorządowych.

Wybory w Niemczech to ważne symboliczne wydarzenie także w życiu mniejszości niemieckiej w Polsce, której rolą jest ułatwianie dobrych relacji polsko-niemieckich na wszelkich poziomach.

Moderacja spotkania: Rafał Bartek, Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Kontakt: Beata Woźniak, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole, tel.: 601 089 118, (077) 40 25 105, faks: (077) 40 25 115, e-mail: beata.wozniak@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej