Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie ze świadkami czasu nt. „Huta Małapanew. W walce o przetrwanie. Od małej stabilizacji do wielkich przemian”


Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie że świadkami czasu, które odbędzie się 13 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w Domu Kultury w Ozimku.  

 

SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI CZASU
„Huta Małapanew. W walce o przetrwanie. Od małej stabilizacji do wielkich przemian”
13 grudnia (piątek) 2019 r. godz. 17.00
Dom Kultury w Ozimku
ul. Księdza Kałuży 4
46-004 Ozimek

 

Huta Małapanew – najstarsza w Polsce działająca huta żelaza, niegdyś dająca zatrudnienie mieszkańcom gminy Ozimek, dziś jedna z wielu firm na jej terenie. Czasy świetności ma już
za sobą, jednak warto pamiętać o tym, jak duży wpływ miała na życie wielu rodzin jeszcze nie tak dawno. Aby przybliżyć Państwu ich losy zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez nas spotkaniu ze świadkami czasu. Swoimi historiami, których wspólnym mianownikiem pozostaje Huta Małapanew podzielą się z Państwem nasi goście.  O czasach powojenncyh opowie nam pan Paul Gottscholl, mieszkaniec Krasiejowa – jeden z pracowników modelarni huty. Natomiast panowie, Lech Radke i Manfred Sklorz, przywołają wspomnienia z lat 70. i 80. – jak wówczas działalność Huty i wzrost gospodarczy wpływał na życie mieszkańców gminy.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim, a moderować je będzie Tomasz Juros – prezes Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 « wsteczKONTAKT

Martyna Halek
e-mail: martyna.halek@haus.pl
tel. 77 402 51 05

PARTNERZY