Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie ze świadkami czasu nt. „W poszukiwaniu heimatu”


Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie że świadkami czasu, które odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Muzeum Miejskim w Żorach.

 

SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI CZASU
22 listopada (piątek) 2019 r. godz. 17.00
Muzeum Miejskie w Żorach
ul. Muzealna 1/2

Heimat – w pierwotnym znaczeniu słowo to miało konkretne odniesienie – oznaczało dom i gospodarstwo. Po roku 1945 niestety wiele osób utraciło swój Heimat. Współcześnie, kwestia jego odnalezienia mieści się w ramach społecznej i kulturowej przynależności. O poszukiwaniu swojej ojczyzny opowiedzą:

Barnard Dziambor – wieloletni działacz podziemia i współzałożyciel TSKN w Katowicach (wraz z Johannem Krollem oraz dr. Josefem Gonsiorem);

Josef Krause – założyciel koła DFK w Żorach w 1990 r., obecnie jego przewodniczący, a wcześniej członek koła DFK w Orzeszu;

Lidia Korek – aktywna członkini koła DFK w Żorach od grudnia 1990 r., wcześniej od czerwca 1990 r. członkini DFK w Rybniku, skarbniczka oraz redaktorka wielu artykułów do „Wochenblatt.pl” oraz innych gazet.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim, a moderować je będzie dr. Rudolf Urban – redaktor naczelny tygodnika „Wochenblatt.pl”.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 20 listopada 2019 r.

 « wsteczKONTAKT

Martyna Halek
e-mail: martyna.halek@haus.pl
tel. 77 402 51 05

DO POBRANIA

Zaproszenie[.pdf]

Program[.doc]

PARTNERZY