Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZapraszamy na konkurs: Fotomarat[h]on „BAUhausowe powroty


Z okazji setnej rocznicy szkoły Bauhausu, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami organizują 20 października 2019 r. konkurs: Fotomarat[h]on „BAUhausowe powroty" Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Fotomarat[h]on „BAUhausowe powroty”
20 października 2019 r.,  Opole, 
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4


 Zgłoszenia: https://tiny.pl/tp7q9


W 2019 roku obchodzimy setną rocznicę założenia Bauhausu, szkoły projektowania, która dała początek nowoczesności w światowej architekturze i wzornictwie. Szkołę założył w 1919 roku w Weimarze architekt Walter Gropius. Powstała z połączenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł. Podstawą stylu Bauhausu jest prostota, oszczędność formy, odrzucenie zbędnej dekoracyjności, funkcjonalność, zgodnie z hasłem „forma wynika z funkcji”.

Fotomarat[h]on jest rodzajem konkursu fotograficznego. Jego uczestnicy i uczestniczki otrzymują kilka tematów, które są częścią tematu przewodniego (w tym przypadku „BAUhausowe powroty”) i wyruszają w miasto. Po wykonaniu serii fotografii w mieście wracają do bazy (Miejska Biblioteka Publiczna) i do każdego tematu wybierają jedno zdjęcie lub serię fotografii, które wezmą udział
w konkursie. Konkurs będzie poprzedzony wprowadzającym warsztatem fotograficznym przygotowanym przez Grzegorza Hussaka z Mocnego Kadru. Laureaci/Laureatki konkursu zostaną poinformowani o zwycięstwie drogą mailową lub telefoniczną. Nagrody zostaną wręczone podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii, 28 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

PULA NAGRÓD: 4000 zł

JURY:

1. Agnieszka Plech (Mocny Kadr) – Przewodnicząca Jury

3. Sandra Mazur (Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej)

3. Piotr Chrobak (Mocny Kadr)

4. Grzegorz Hussak (Mocny Kadr)

5. Sławomir Mielnik (Fundacja 2.8)« wsteczKONTAKT

Sandra Mazur
e-mail: sandra.mazur@haus.pl 
tel.: 77 402 51 05

DO POBRANIA

Redulamin[.doc]

PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Finansowanie: