Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPrzedłużony termin nadsyłania prac konkursowych nt. Jak skutecznie promować CSR?


Jesteś ambitny, wiesz czego chcesz i chciałbyś prowadzić własny biznes? Masz już firmę i jesteś otwarty, żeby wdrażać w niej europejskie standardy? A może działasz społecznie, proekologicznie, pracujesz w organizacji pozarządowej, administracji, szkole, uczysz się, studiujesz lub po prostu, jesteś za tym, żeby region, w którym żyjesz miał lepsze jutro?Jeśli TAK - nasze konkursy są właśnie dla Ciebie!

Oto szczegóły: Konkurs "Jak skutecznie promować CSR?" skierowany jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców (a także osób prawnych) województw śląskiego i opolskiego. Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji / inicjatywy / kampanii (w dowolnej formie) dotyczącej jednego, dowolnie wybranego tematu z poniższych:

      1. promocja idei CSR w środowisku biznesowym oraz przez środowiska biznesowe,
      2. promocja idei CSR w środowisku organizacji pozarządowych oraz przez organizacje pozarządowe,
      3. promocja idei CSR w środowisku samorządowym oraz przez środowiska samorządowe.

Konkurs "Jak wyobrażam sobie odpowiedzialną firmę?" skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw śląskiego i opolskiego. Przedmiotem konkursu jest odpowiedź (w dowolnej formie) napytania: czym jest dla Ciebie odpowiedzialny biznes? jakie cechy i działania go charakteryzują? jak wygląda odpowiedzialna firma Twoich marzeń? jakie postulaty wysunąłbyś wobec odpowiedzialnej firmy? po co nam odpowiedzialny biznes? dlaczego firmy powinny być odpowiedzialne?

Przy ocenie prac będą brane pod uwagę m.in. niekonwencjonalne podejście do tematu (np. wyeksponowanie jednego z założeń koncepcji CSR), ciekawą, oryginalną formę (np. zaprezentowanie akcji promującej w formie komiksu, plakatu, filmiku) oraz innowacyjność pomysłu.

Spośród nadesłanych prac konkursowych zostaną wybrane - w każdym z konkursów - 3 najlepsze prace, a kolejnych 5 prac zostanie wyróżnionych. Do wygrania atrakcyjne nagrody: m.in. cyfrowe aparaty fotograficzne, drukarki laserowe oraz publikacja pracy w broszurze podsumowującej inicjatywę "CSR dla Górnego Śląska. Międzysektorowa wiosna 2008/2009: działania na rzecz ożywienia współpracy między sektorami".

Prace konkursowe można nadsyłać w terminie do 15 lutego 2009 roku.

Regulaminy konkursów wraz ze szczegółowymi informacjami:

Regulamin konkursu jak promować CSR

Regulamin konkursu jak wyobrażam sobie odpowiedzialną firmę

 

Więcej informacji o idei CSR oraz inicjatywie znajduje się na stronie www.csr-haus.pl

Kontakt: Maja Duda, asystentka projektu, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice, tel.: 032 2324902 wew. 113, fax: 032 2324901, e-mail: maja.duda@haus.pl

 

Celem konkursów jest promocja idei Społecznej Odpowiedzialności Biznesu - CSR (Corporate Social Responsibility), popularyzacja wiedzy na temat II sektora zaangażowanego społecznie i szerzenie zainteresowania ideą CSR w różnych środowiskach województw śląskiego i opolskiego. CSR jest filozofią, wartością, innowacyjnym spojrzeniem, które sprawia, że środowiska biznesowe świadomie podejmują działania pro-społeczne, pro-etyczne i pro-ekologiczne. Dzięki działaniom i zaangażowaniu części przedstawicieli sektora biznesu oraz medialnym kampaniom społecznym (m.in. Podziel się posiłkiem, Dziecko w sieci, Telefon do Mamy). CSR staje się coraz bardziej rozpoznawalny w naszym kraju i dynamicznie przenika nie tylko do biznesu, ale i do środowisk samorządowych, organizacji pozarządowych i całego społeczeństwa. Podzielając słuszność założeń koncepcji CSR wierzymy, że działania dobroczynne, które stanowią istotną rolę w kanonie przyjętych wartości społecznych, będą na stałe praktykowane w małych, średnich i dużych firmach.

 

Partnerzy inicjatywy:

Projekt współfinansowany z grantu Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe / Supported by a grant from the Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

Fundacja im. Friedricha Eberta

Regionalne Centrum Biznesu

Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

 

Patronat medialny:

Europerspektywy

ngo.pl - portal organizacji pozarządowych

TVP Katowice

Radio Katowice

Radio Opole

Sedno-MOST

Inicjatywy Gospodarcze« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej