Logo DWPN 1%

"Młodzież w działaniu"
Dodaj do ulubionychSpotkanie informacyjne dotyczące programu Komisji Europejskiej "Młodzież w działaniu"

2 grudnia br. o godz. 11.00 w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, ul. Rybnicka 27, odbędzie się prezentacja programu "Młodzież w działaniu". O tym, jak działa program, jak rozpocząć międzynarodową współpracę i jak składać wnioski opowie regionalny konsultant programu - Janusz Gorol.

Program "Młodzież w działaniu" stworzony został przez Komisję Europejską w celu wspierania edukacji pozaformalnej, aktywności młodzieżowej oraz międzynarodowych wymian młodzieżowych i wolontariatu. Program umożliwia propagowanie aktywnych postaw obywatelskich, tolerancji i solidarności między młodymi osobami z różnych krajów, a także nawiązywanie międzynarodowych kontaktów oraz tworzenie wspólnych projektów promujących ideę zjednoczonej Europy. Dzięki programowi młodzi ludzie w wieku od 13 do 30 lat mogą realizować swoje pomysły i zainteresowania wspólnie z rówieśnikami z całej Europy (nie tylko z krajów UE). Program "Młodzież w działaniu" to także ważne narzędzie dla organizacji młodzieżowych i grup nieformalnych, które, oprócz dofinansowania ich działań, pozwala także na ciągły rozwój i wymianę dobrych praktyk z innymi organizacjami i grupami.

Na wtorkowym spotkaniu będzie się można m.in. dowiedzieć, jaka jest dokładna struktura programu oraz jak można z niego korzystać. Program oferuje różnorodne możliwości i formy działania młodym, aktywnym osobom, które chcą działać wspólnie dla lokalnych środowisk. Ze środków programu można współfinansować swoje, nawet najbardziej szalone, pomysły - zachęca Janusz Gorol, regionalny konsultant programu "Młodzieży w działaniu".

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o uprzednie potwierdzenie uczestnictwa. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do dnia 1 grudnia br. na adres mailowy: janusz@pfee.org.pl

W składaniu wniosków Janusz Gorol pomaga także na konsultacjach w każdą środę od 13.00 do 15.00 w Ośrodku Informacji Młodzieżowej w Pałacu Młodzieży (pokój nr 9) w Katowicach.

 

Organizatorzy:Narodowa Agencja Programu "Młodzież w działaniu" Regionalny konsultant programu "Młodzieży w działaniu" w województwach śląskim i opolskim Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej