Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych"Górnoślązacy w polskiej i niemieckiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej - wczoraj i dziś (...)"


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej organizuje wyjazd studyjny do Saksonii (Budziszyn, Crostwitz i Nebelschuetz), który odbędzie się w dniach 24-26 listopad br. Do udziału zapraszamy przedstawicieli władz samorządowych gmin i miast najbardziej zaawansowanych w procedurze wprowadzania dwujęzycznych nazw.

Wizyta ta, przygotowywana pod nazwą "Mniejszość serbołużycka w Saksonii", ma na celu pokazanie funkcjonowania mniejszości serbołużyckiej w Niemczech - aspekty życia codziennego oraz specyfikę współistnienia z rdzennymi mieszkańcami Saksonii. W Saksonii istnieją regiony, w których język serbski w życiu codziennym jest jednocześnie stosowany z niemieckim. Jako skutek tego faktu, język serbski jest obecny w każdej grupie wiekowej, w życiu prywatnym i publicznym.

Jednocześnie wizyta ma być swoistym zaproszeniem do poznania sukcesów i osiągnięć mniejszości serbołużyckiej w dziedzinach przemian kulturowych, społecznych i ekonomicznych, które mogą stanowić inspirację dla Górnego Śląska.

Wizyta przeprowadzona zostanie w dniach 24-26 listopad 2008r. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z tym o udziale w wyjeździe zadecyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do dnia 18 listopada 2008 r.

Szczegółowe informacje: Sylvia Wzietek, menedżerka ds. kultury ifa w DWPN, tel. (0-32) 232 49 02 wew. 207, fax (0-32) 232 49 01, e-mail: sylvia.wzietek@haus.pl

Organizator projektu:
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Partnerzy projektu:

Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej