Logo DWPN 1%

Debata z cyklu "Quo vadis, Europo?"
Dodaj do ulubionychDebata z cyklu "Quo vadis, Europo?" nt. "Polska i Niemcy w obliczu nowych wyzwań stojących przed Unią Europejską", 6 listopada br. w Opolu

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizuje debatę z cyklu "Quo vadis, Europo?". Debata, poświęcona nowym wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską, rozpocznie się 6 listopada br. (czwartek) o godz. 17.00 w Hotelu Mercure w Opolu, ul. Krakowska 59. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu.

Debaty "Quo vadis, Europo?" w ciągu ostatnich trzech lat stały się dobrą tradycją Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Są to cykliczne spotkania z osobistościami polskiego i niemieckiego, a także europejskiego świata nauki, mediów i polityki (eurodeputowani, politycy, dziennikarze, wykładowcy, działacze organizacji pozarządowych) poświęcone przyszłości Unii Europejskiej. Staramy się podejmować tematy dotykające najbardziej aktualnych zagadnień i wyzwań politycznych, społecznych i gospodarczych, a w tym przede wszystkim spraw dotyczących miejsca i roli Polski oraz Niemiec w UE oraz stosunków polsko-niemieckich w ramach członkostwa w Unii Europejskiej.

Gościem zbliżającej się debaty będzie Hartmut Koschyk, Deputowany do Bundestagu, Sekretarz Parlamentarny Grupy Krajowej CSU w Niemieckim Bundestagu, członek Rady Fundacji ds. Rozliczenia Dyktatury SED, Rady przy Pełnomocniku Federalnym d/s dokumentów Służby Bezpieczeństwa byłej NRD oraz Kuratorium "Fundacji Archiwum Partii i Organizacji Masowych NRD", od 1990 roku członek Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej w Bundestagu.Spotkanie moderować będzie dr Rudolf Urban, kierownik redakcji radiowej "Schlesien Aktuell" (Pro Futura sp. z o.o.).

Listopadowa debata poruszać będzie aktualne tematy związane z Unią Europejską, rolą Polski i Niemiec w Europie oraz stosunkami polsko-niemieckimi na arenie europejskiej. Tym razem pochylimy się nad bieżącymi problemami i wyzwaniami stojącymi przed polskimi i niemieckim rządami i obywatelami w kontekście procesów, zmian i wydarzeń zachodzących w Unii Europejskiej i na świecie oraz rzeczywistymi i potencjalnymi obszarami polsko-niemieckiej współpracy w zakresie kształtowania przyszłości Europy. Nie bez znaczenia podczas dyskusji będzie aktualna sytuacja na rynkach finansowych i jej wpływ na jedność Europy. Porozmawiamy również o dopiero co zakończonym Szczycie UE i jego przesłankach na najbliższą przyszłość.

Udział w debacie jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłoszenie uczestnictwa drogą mailową lub telefonicznie do dnia 3 listopada br.

Kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, Szefowa Programów Europejskich, tel. 032 2324902 wew. 222, fax: 032 2324901, e-mail: anna.antoniak@haus.pl

Po debacie - około godz. 19.00 - zapraszamy na poczęstunek.

 

Współorganizator:

 

Patronat medialny:« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej