Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychKreatywne warsztaty muzyczne “Pisanie świątecznych piosenek po niemiecku”


30 listopada Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na kreatywne warsztaty muzyczne “Pisanie świątecznych piosenek po niemiecku”. Zajęcia z udziałem młodzieży z mniejszości niemieckiej poprowadzą muzyk i właściciel Prywatnej Szkoły Muzycznej w Zabrzu VENO’S STUDIO Wenancjusz Ochmann oraz piosenkarka i pedagożka muzyczna Jadwiga Horyń. Podczas warsztatów uczestnicy z Toszka i Gliwic poznają różne metody tworzenia piosenek, napiszą własne teksty utworów muzycznych o temacie świątecznym i zimowym oraz za pomocą prowadzących ekspertów dobiorą melodie do ich songów. Piosenki, które powstaną wśród uczestników grupy, chcemy zapisać jako materiał audiowizualny, żeby go można było zabrać ze sobą i przekazać kolegom w sieciach społecznościowych.

PISANIE ŚWIĄTECZNYCH PIOSENEK PO NIEMIECKU
30 listopada 2017, godz. 9.00-16.00
„Złota kaczka”
ul. Bolesława Chrobrego 5, Toszek

Celem zaplanowanych warsztatów jest podwyższenie umiejętności językowych uczestników z mniejszości niemieckiej oraz poszerzenie ich wiedzy niemieckiego o temat świąteczny i zimowy. W ramach zajęć odbędzie zapoznanie się z animacją muzyczną, praca ze skojarzeniami uczestników, współdziałanie w małych grupach oraz prezentacja stworzonych utworów. Poprzez użycie muzyki i wyrażanie emocji jako instrumentów komunikacji chcemy wzmocnić naukę języka niemieckiego oraz rozwój wyobraźni i twórczości niemieckojęzycznej młodzieży.


Projekt jest skierowany do uczestników w wieku od 12 do 20 lat z mniejszości niemieckiej województwa śląskiego i jest realizowany przy wsparciu finansowym Konsulatu Generalnym RFN w Opolu.

 « wsteczKONTAKT

Sergey Lapshin
Tel.: +48 (32) 461 20 80
sergey.lapshin@haus.pl

PARTNERZY