Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychJak uczyć młodzież o historii swojego miasta - spotkanie dla nauczycieli


Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej oraz Urząd Miasta Opola serdecznie zapraszają na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną Materiały dydaktyczne dla nauczycieli, powstałe w ramach z projektu: „800 – lecie Opola. Młodzież odkrywa historię swojego miasta” dnia 9 listopada 2017 roku

Spotkanie dla nauczycieli
9 listopada 2017 (czwartek)

Termin: 9 listopada 2017 roku godzina 14.00

Miejsce: Uniwersytet Opolski, Instytut Historii, ul. Strzelców Bytomskich 2 45-084 Opole

sala 214, II piętro.

Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej wraz z Urzędem Miasta Opola zrealizował projekt pt. „800 – lecie Opola. Młodzież odkrywa historię swojego miasta”, który polegał na rekrutacji młodych ludzi, którzy następne przeszli szkolenie historyczno – dziennikarskie, po czym wyposażeni w sprzęt do rejestracji audio - przeprowadzili wywiad z członkami starszego pokolenia. Zarejestrowane rozmowy zostały odpowiednio opracowane i umieszczone na istniejącej już stronie internetowej www.e-historie.pl.


Na spotykaniu przedstawimy Państwu 10 konspektów lekcyjnych z powstałych relacji świadków, zebranych w ramach projektu przez młodzież z miasta Opola.  

Materiały, które zostały przygotowane przez eksperta, to gotowe scenariusze lekcji, których nieodzownym elementem będą nagrania audio. Posłużą one wzbogaceniu oferty edukacji regionalnej w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Opolu.


Podczas warsztatu nauczyciele zapoznają się ze scenariuszami lekcji i zdobędą praktyczną wiedzę na temat tego, jak wykorzystać wywiady ze świadkami czasu do przekazania uczniom wiedzy o mieście Opolu.


Prowadzący: Marek Białokur, Uniwersytet Opolski

Każdy uczestnik spotkania otrzyma konspekt wraz z kartą pracy.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 8.11.2017 r.« wsteczKONTAKT

Karolina Syga 
tel.: 77 402 51 05
e-mail: karolina.syga@haus.pl

PARTNERZY