Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychMożliwości studiów i uzyskania stypendium w Niemczech...


Zapraszamy studentów i maturzystów na spotkanie nt.: "Możliwości studiów i uzyskania stypendium w Niemczech. Niemcy jako miejsce studiów na przykładzie Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą".

Spotkania odbędą się 9 października o godz. 12.00 w Auli Błękitnej Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego, przy pl. Kopernika 11 oraz 10 października o godzinie 11.00 na Akademii Ekonomicznej w Katowicach w auli budynku P, przy ul. Pułaskiego 25 (2 piętro).

Zaproszona przez nas ekspertka Pani Agnieszka Schmid, z Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, na przykładzie tej uczelni omówi szereg zagadnień związanych ze studiowaniem na niemieckim uniwersytecie, jak również opowie o możliwościach i warunkach uzyskania stypendium w Niemczech.

Spotkania mają na celu umożliwić młodym, zorientowanym na europejski wymiar edukacji wyższej ludziom dostęp do informacji o możliwościach oraz warunkach studiów w Niemczech. Projekt ma służyć także uzyskaniu przez młodzież lepszej orientacji w obu kulturach, co pozwoli im w przyszłości na lepsze poruszanie się w obu z nich i pełnienie funkcji budowniczych pomostów w stosunkach polsko-niemieckich. Formuła spotkań stworzy uczestnikom szansę bezpośredniego zadawania pytań, zdobycia podstawowych informacji "z pierwszej ręki", służących lepszemu przygotowaniu się do studiów w niemieckim systemie edukacji wyższej, który w wielu aspektach różni się od systemu w Polsce. Dla uczestników spotkań przygotowane zostaną także materiały informacyjne.

Wstęp wolny! Zainteresowanych udziałem prosimy o potwierdzenie obecności.

Kontakt: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice, Dział Programów Kulturalnych: E. Więcek, K. Sekuła, K. Zawada. Dalsze informacje: Katarzyna Sekuła, tel. 032 232 49 02 wew. 105, fax: 032 232 49 01, e-mail: katarzyna.sekula@haus.pl

 

Współorganizator: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Partnerzy projektu:   Biuro ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą na Uniwersytecie Opolskimoraz Biuro Programów i Współpracy Międzynarodowej InterRel na Akademii Ekonomicznej w Katowicach« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej