Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychArystokracja węgla i stal. Spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”


Zapraszamy 13 listopada br. do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”. Opowiemy o górnośląskiej szlachcie, szczycącej się herbowymi górniczymi młotkami, a naszym przewodnikiem będzie dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki.

 

Arystokracja węgla i stali
Spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”
13 listopada 2017 roku (poniedziałek), godz. 19:30
Teatr Rozrywki, Mała Scena, ul. Marii Konopnickiej 1, Chorzów

Opowiemy o górnośląskiej szlachcie, szczycącej się herbowymi górniczymi młotkami. Pokażemy rezydencje i majątki potężnych magnatów przemysłu górnośląskiego z czasów jego narodzin i bezprecedensowego rozkwitu. Przekonamy się, co z tego wielkiego dziedzictwa zostało do naszych dni i jakie jego elementy należy bezwzględnie chronić. Przewodnikiem po tych fascynujących rewirach śląskich dziejów będzie dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki – historyk, który od lat bada i popularyzuje wiedzę o miejscowej szlachcie i arystokracji. Zaglądniemy m.in. do Kopic, czyli wspaniałego pałacu Schaffgotschów i Joanny Gryczik, słynnego „śląskiego Kopciuszka”, o której pamięć do dziś nie zamarła.

Ozdobą będzie górnicza muzyka z różnych epok w wykonaniu Grzegorza Płonki. Zaprezentujemy także fragmenty niezwykłych, bo nieznanych w Polsce filmów dokumentalnych,

ujawniających zaskakujące koneksje rodzinne, jakie łączyły i do dziś łączą śląską i europejską arystokrację. Prowadzenie: dr Krzysztof Karwat.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w kasach Teatru Rozrywki lub na stronie www.teatr-rozrywki.pl

 « wsteczKONTAKT

Weronika Wiese
tel.: 32  461 20 70
e-mail: weronika.wiese@haus.pl

PARTNERZY