Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychJak postrzegana jest różnorodność w Europie? Zapraszamy na kolejne „Rozmowy o Europie”!


Ma wiele synonimów: rozmaitość, różnokierunkowość, wielostronność… Będziemy rozmawiać o różnorodności - tej europejskiej. Zapraszamy na „Rozmowy o Europie. „Różnorodność – bogactwo czy zagrożenie dla współczesnej Europy?” w dniu 25 października 2017 r. w Kamieniu Śląskim.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera zapraszają na debatę. Z uwagi na rosnące obawy Europejczyków związane z kryzysem finansowym, wspólną walutą, a obecnie wzmożonym kryzysem migracyjnym, pragniemy pokazać mieszkańcom Opolszczyzny, dlaczego warto interesować się w sprawami Unii Europejskiej, której jesteśmy mieszkańcami

Cechą kultur europejskich jest ich różnorodność, w wyniku czego tożsamość europejska ma charakter złożony i jako taka powinna być zaakceptowana. Kwestie różnorodności są też tematem działań i regulacji Unii Europejskiej i jej organów. Dyskusję o różnorodności zamierzamy podjąć podczas zbliżającego się spotkania.

Debata z cyklu „Rozmowy o Europie”:
„Różnorodność – bogactwo czy zagrożenie
dla współczesnej Europy?”
w ramach XXII Seminarium Śląskiego

 25 października 2017 r., o godz. 10.30
Zamek w Kamieniu Śląskim, ul. Parkowa 1a

Gośćmi spotkania będą: Hartmut Koschyk, Poseł do Bundestagu w latach 1990-2017, Pełnomocnik Rządu RFN d.s. Repatriantów i Mniejszości Narodowych, dr Dorota Pudzianowska, doktor nauk prawnych oraz socjolog, współpracownik Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, gdzie obecnie kieruje Programem Antydyskryminacyjnym Artykuł 32 oraz jest dyrektorką programu dotyczącego podnoszenia wrażliwości sędziów i prokuratorów w zakresie równego traktowania oraz Wiktor Marek Leyk, Pełnomocnik ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, działacz społeczności ewangelickiej na Mazurach, poseł na Sejm IX kadencji. Spotkanie poprowadzi dziennikarz i wykładowca Andrzej Godlewski.


Spotkanie odbędzie się w ramach XXII Seminarium Śląskiego.

Spotkanie będzie tłumaczone w j. polskim i niemieckim.

W załączeniu znajdą Państwo program spotkania.

Udział w debacie jest bezpłatny.


Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 19 października 2017 r.

 « wsteczKONTAKT

Andrea Zachoń
Tel: 77/ 502 51 05
e-mail: andrea.zachon@haus.pl

DO POBRANIA

Zaproszenie[.jpg]

Program[.doc]

PARTNERZY

Partner: