Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSzkolenie dla nauczycieli/-ek „Śladami reformacji na Śląsku”


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Instytut Goethego w Krakowie zapraszają 18 października do Gliwic i 19 października 2017 roku do Opola na warsztaty dla nauczycieli/-ek i przyszłych pedagogów i pedagożek z województwa śląskiego i opolskiego pt.: „Śladami reformacji na Śląsku”.

Górny Śląsk – kraj między wschodem i zachodem, południem i północą jest z racji swojego znaczenia i położenia sercem Europy. Krótko po tym, jak augustiański mnich – Ks. Marcin Luter ogłosił w saksońskiej Wittenberdze swoje 96 Tez, na Górnym Śląsku wygłaszane były kazania w duchu Reformacji i powstawały tworzone według nowej myśli szkoły. 500 lat Reformacji to zarazem pięć wieków śląskiej kultury przesiąkniętej myślą i działaniem ewangelików. To tutaj działali tacy ludzie jak książę Jerzy Hohenzollern-Ansbach, Walenty Roździeński, czy Matka Ewa von Tiele-Winckler, stąd pochodzili noblistka Maria Göppert-Meyer, czy Stanisław Hadyna.

Celem projektu jest organizacja warsztatów dla nauczycieli i przyszłych pedagogów z województwa śląskiego i opolskiego, dotyczących przeprowadzenia kreatywnych zajęć pedagogicznych z dziećmi i młodzieżą na temat reformacji na Śląsku.

Prowadząca: 

Anna Seemann-Majorek, kustoszka Muzeum Matki Ewy, wiceprezeska Ewangelickiego Stowarzyszenia Kulturalnego

Za udział w projekcie pobierana jest opłata w wysokości 30 zł.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez formularz oraz uiszczenie opłaty do 15 października br.

Warsztaty dla nauczycieli z woj. śląskiego i opolskiego pt.: 
„Śladami reformacji na Śląsku”
18 października (środa) 2017 r. godz. 9:30-15:30
Siedziba Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 35a w Gliwicach


19 października (czwartek) 2017 r. godz. 9:00-15:00 
Siedziba Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2 w Opolu« wsteczKONTAKT

Sandra Mazur
e-mail: sandra.mazur@haus.pl
tel.: 77 402 51 05

DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy:

Gliwice[.doc]

Opole[.doc]

PARTNERZY