Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZapraszamy do zobaczenia wystawy sztuki współczesnej Reisefieber


REISEFIEBER

06-27 września 2008

Rondo Sztuki, Katowice

Projekt jest wystawą sztuki nowoczesnej realizowaną w ramach absolutorium grupy dziewięciu kuratorów-absolwentów Podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Realizacja wystawy odbywa się we współpracy z Magdaleną Kardasz-kuratorem Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przyjął zaproszenie do objęcia patronatem ww. polsko-niemieckiej wystawy. Za słowo-klucz określające krótko temat wystawy kuratorzy przyjęli Reisefieber, funkcjonujące potocznie na oznaczenie lęku/podniecenia poprzedzającego wyruszenie w podróż. Wystawa zwraca uwagę na stany emocjonalne związane z oczekiwaniem na podróż, rozumianą nie tylko dosłownie, również w znaczeniu wewnętrznym.

Zaproszenie do uczestnictwa w projekcie Reisefieber, wśród wielu uznanych artystów,przyjęła także Kata Adamek (Niemcy), rzeźbiarka, kuratorka, organizatorka wielu koncertów i wystaw polskich i niemieckich artystów, twórczyni imponujących instalacji wielkoformatowych, znanych nie tylko w Europie, ale także w różnych zakątkach Azji. Na wystawę Reisefieber artystka zgodziła się wykonać specjalną instalację.

Więcej informacji o wystawie na stronie www.rondosztuki.plWystawę wspiera Urząd Marszałkowski w Katowicach oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej