Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWarsztat połączony z wycieczką „Śladami Reformacji na Śląsku”


Zapraszamy Was na warsztat (młodzież klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) połączony z wycieczką szlakiem ludzi i miejsc, dla których podstawą życia było Słowo Boże – górnośląskich ewangelików. Uczestnicy i uczestniczki poznają wybrane obiekty należące do dziedzictwa śląskiego protestantyzmu.

 

 Warsztat „Śladami Reformacji na Śląsku” 12 czerwca 2017 r. od godz. 9.00.
Miejsce spotkania: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Gliwice, ul. Bojkowska 35A.

 

Na trasie wycieczki znajdą się:

Tarnowskie Góry: Kościół Zbawiciela jako kolebka reformacji na Górnym Śląsku.
Bytom-Miechowice: miejsce działalności Matki Ewy, diakonisy pochodzącej z rodziny von Tiele-Winckler;
Gliwice: Cmentarz Hutniczy, wielowyznaniowa nekropolia, miejsce spoczynku wybitnych przedstawicieli społeczności ewangelickiej, zasłużonych dla rozwoju przemysłu i kultury Górnego Śląska.

Górny Śląsk – kraj między wschodem i zachodem, południem i północą jest z racji swojego znaczenia i położenia sercem Europy. Krótko po tym, jak augustiański mnich – ks. Marcin Luter ogłosił w saksońskiej Wittenberdze swoje 95 tez, na górnym Śląsku wygłaszane były kazania w duchu Reformacji i powstawały tworzone według nowej myśli szkoły. 500 lat Reformacji to zarazem pięć wieków śląskiej kultury przesiąkniętej myślą i działaniem ewangelików.


Udział w projekcie jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zgłaszanie udziału do dnia 6 czerwca 2017 r.« wsteczKONTAKT

Sandra Mazur
mail: sandra.mazur@haus.pl
tel. 77 402 51 05
PARTNERZY