Logo DWPN 1%

Spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem
Dodaj do ulubionych4 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na Festiwal Książki w Opolu! Wydarzenie organizowane w ramach cyklu „HAUSbesuche- Spotkania DOMowe” odbędzie się w Czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Naszym gościem będzie Stefan Chwin.

 

 

 

 

 

 

HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu
Spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem

4 czerwca (niedziela), godz. 17:00
Czytelnia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu
ul. Piastowska 18, Opole

 

Stefana Chwina nie trzeba przedstawiać. To jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy. Gdański powieściopisarz, krytyk literacki, eseista, historyk literatury i grafik, profesor Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Filologicznym, autor powieści "Złoty pelikan”, "Dolina radości”, "Esther” czy "Hanemann”, za którą został wyróżniony Paszportem Polityki i Nagrodą im. Andreasa Gryphiusa przyznawaną przez Gildię Artystów Niemieckich za najlepszą książkę Europy Środkowej dotyczącą kwestii zbliżenia między narodami. Pretekstem do rozmowy z naszym gościem określanym mianem pisarza melancholijnej pamięci będzie książka „Ein deutsches Tagebuch”, która znalazła się na liście bestsellerów 2015 roku opublikowanej przez „Die Zeit”.

„HAUSbesuche – spotkania domowe” to projekt prezentujący dokonania w przestrzeni polskiej i niemieckiej kultury oraz sztuki. Naszymi gośćmi są twórcy i artyści, którzy działają po obu stronach granicy. Nadrzędnym zadaniem tego projektu jest przybliżenie tematyki wspólnej, stworzenie otwartej płaszczyzny wymiany poglądów i doświadczeń. Poprzez niepowtarzalne spotkania z ludźmi, muzyką, literaturą i filmem odkrywamy i przywracamy wielokulturowy charakter Górnego Śląska.

Spotkanie moderowane będzie przez prof. dr hab. Elżbietę Dąbrowską z Uniwersytetu Opolskiego.

Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie obecności (mailem, bądź telefonicznie) do dnia 2 czerwca br.« wsteczKONTAKT
Emilia Socha,
ifa managerka ds. kultury
w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej
Tel. 32 461 20 70, e-mail: emilia.socha@haus.pl
PARTNERZY


Konsulat RFN

 


Fundacja Fabryka Inspiracji

 


Opolgraf

 


Miasto Opole - Logo 800-lecia

 

 

 

 

 

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu im. E. Smołki


Patronat medialny


Gazeta Wyborcza