Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDas Blumenwunder - niemy film z muzyką na żywo w wykonaniu Erith


9 czerwca oraz 12 czerwca zapraszamy na pokaz filmu niemego z muzyką na żywo w wykonaniu młodej artystki z Gliwic. Pokazy odbędą się w Opolu i we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

 

„Das Blumenwunder”
Pokaz filmu niemego z muzyką na żywo w wykonaniu Erith

9 czerwca (piątek) 2017 r. o godz. 21.00
Klubokawiarnia Laba, ul. Spacerowa 16, Opole

12 czerwca (poniedziałek) 2017 r. o godz. 20.00
Vertigo Jazz Club, ul. Oławska 13, Wrocław

 

Film niemy „Das Blumenwunder“ powstał w latach 1922 – 1925 z inicjatywy koncernu BASF. Ujęcia przedstawiające wzrost roślin nakręcone zostały w technice timelaps (film poklatkowy) i początkowo miały służyć celom stricte reklamowym. Reżyser Max Reichmann dostrzegł w nich jednak potencjał artystyczny i stworzył pełnometrażowy film uzupełniając ujęcia o grę aktorską oraz taniec.

Film wprowadził publiczność w swoisty stan upojenia, w którym poznanie splata się z zamiłowaniem do piękna.” Profesor Alfred Kerr, 1927.

Oryginalny materiał filmowy z lat 20. pojawi się w Opolu i we Wrocławiu w nowej odsłonie - młoda polska artystka Erith specjalnie na potrzeby pokazów skomponowała do niego soundtrack. W swojej muzyce łączy elementy electropop, psychedelic hippie i folk. Na jej twórczość zwróciło uwagę wiele ważnych osób ze świata muzyki. Dzięki temu 22-letnia artystka szybko zagrała na tak prestiżowych imprezach krajowych, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, Ars Cameralis czy zagranicznych Samsara Festival Europe na Węgrzech. Erith ma za sobą też supporty przed m.in. Julią Marcell, The Dumplings, Xxanaxxem i Rebeką. Pod koniec zeszłego roku gliwiczanka otrzymała Nagrodę Marszałka Woj. Śląskiego dla młodych twórców za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Jej koncerty przybierają formę performanceu. Erith nawiązuje świetny kontakt z publicznością. W trakcie występu wciąga ją do swojego magicznego świata, z którego trudno jest wrócić do rzeczywistości. Zapraszamy na wydarzenie, podczas którego Erith śpiewając, tańcząc, loopując poszczególne sample i instrumenty, w 90 lat od powstania filmu rozbudzi kwiaty do nowego życia.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, bądź telefonicznie): do dnia 6 czerwca br.« wsteczKONTAKT
Emilia Socha,
ifa-managerka ds. kultury
w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej,
tel. 32 461 20 70,
e-mail: emilia.socha@haus.pl
PARTNERZY

Organizatorzy:

 
Niemieckie Towarzystwo Kulturalno – Społeczne we Wrocławiu


Partnerzy:


Instytut ds. Stosunków Kulturalnych z Zagranicą


Klubokawiarnia LabaJazz Club & Restaurant


Partnerzy medialni: