Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSzczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego 2017


UWAGA!!! Z przykrością informujemy, iż tegoroczny XVII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego z przyczyn niezależnych od organizatora oraz operatora zostaje odwołany.

 

 

 

 

 

 

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
„Zatrudnienie młodych w Unii Europejskiej”

UWAGA! PROJEKT ODWOŁANY

Regionalny Trójkąt Weimarski jest porozumieniem między regionami: Województwem Śląskim, Północną Nadrenią-Westfalią w Niemczech oraz Nord-Pas-de-Calais we Francji. Porozumienie przyjmuje formę współpracy, mającą na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego regionów.

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest jedną z form tej współpracy, która skupia się na zacieśnieniu międzynarodowych więzi poprzez integrację młodych ludzi z regionów objętych porozumieniem. Każdego roku w spotkaniach bierze udział po 15 uczestników z każdego kraju: Polski, Niemiec i Francji.

Projekt jest skierowany do młodych, aktywnych osób w wieku 17-23 lat, stawiających już pierwsze kroki w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności oraz zainteresowanych zagadnieniami europejskimi. W trakcie trwania Szczytu Młodzieży będą uczestniczyć w konferencjach, debatach oraz warsztatach poruszających aktualne problemy współczesnej Europy. Podczas tych spotkań młodzież będzie miała możliwość podjęcia dyskusji i zapoznania się z poglądami osób aktywnych w sferze życia publicznego m.in. polityków, dziennikarzy czy działaczy organizacji pozarządowych. Poza częścią merytoryczną, w harmonogramie przewidziane są również atrakcje takie jak wycieczki i spotkania integracyjne, które ułatwią młodym ludziom nawiązanie kontaktów z ich rówieśnikami z innych krajów, wymianę doświadczeń, poglądów i zainteresowań, co pozwoli na poszerzenie wzajemnej wiedzy o kulturze regionów wchodzących w skład Regionalnego Trójkąta Weimarskiego.  Temat tegorocznej edycji Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego brzmi: Zatrudnienie młodych w Unii Europejskiej.

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 « wsteczKONTAKT
Mariusz Rotarski, mariusz.rotarski@haus.pl
Wojciech Kajko, wojciech.kajko@haus.pl
tel.: (32) 461-20-70