Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWiosenna Akademia Samorządowca Mniejszości Niemieckiej już za nami. Kolejna Akademia już na jesień!


W dniach 12 i 13 maja 2017 roku odbyło się kolejne szkolenie w ramach „Wzmacniania struktur Mniejszości Niemieckiej”, którego organizatorem jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami.

 

 

 

 

Podczas szkolenia uczestnicy i uczestniczki mieli doskonałą okazję, by posiąść wiedzę w zakresie technik negocjacyjnych a także, by podyskutować na temat wyzwań przed jakimi stoi Mniejszość Niemiecka w Polsce.

Szkolenie było skierowane do obecnych samorządowców Mniejszości Niemieckiej, a także do tych którzy aktywnie działają w swoich okręgach i w przyszłości chcieliby zaangażować się w pracę samorządów.

W ramach spotkania uczestnicy i uczestniczki dyskutowali na temat „Aktualna sytuacja polityczna w Polsce, a stosunki polsko-niemieckie w kontekście regionalnym i transgranicznym”. W dyskusji moderowanej przez Dyrektora Domu Współpracy Polsko – Niemieckiej, Lucjana Dzumlę wzięli udział zaproszeni goście: dr Błażej Choroś (Politolog), Zuzanna Donath – Kasiura (Sekretarz TSKN na Śląsku Opolskim) i Roman Kolek (Wicemarszałek Województwa Opolskiego).

Uczestnicy i uczestniczki mieli okazję poznać i wykorzystać techniki negocjacyjne, jakie przedstawił im Paweł Kacprzak (trener biznesu).

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty prowadzone przez Rafała Bartka (Przewodniczącego TSKN na Śląsku Opolskim) i Waldemara Gielzoka ( Prezesa Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego), którzy poruszyli kwestie wyzwań i możliwości, przed jakimi stoi Mniejszość Niemiecka w Polsce w obliczu wyborów samorządowych, a także jak wygląda ochrona niemieckich miejsc pamięci w świetle obecnych przepisów prawa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « wsteczPARTNERZY