Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychUWAGA do 23.06.2017 zapraszamy referentów do przesyłania zgłoszeń na tegoroczne Seminarium Śląskie. Czym jest obcość i kto dla kogo jest obcy – to problematyka XXII Seminarium Śląskiego.


Kolejne, już XXII Seminarium Śląskie poruszy problem związany z byciem obcym i obcością w różnym kontekście i pod różnymi aspektami, m. in. jej zrozumienia, traktowania, akceptowania i oddziaływania, a także jej integrowania i czerpania z niej w ramach społeczeństw i zbiorowości wielokulturowych.

 

 

 

Seminarium Śląskie to jedyna taka konferencja popularno-naukowa w regionie, podczas której już od ponad 20. lat poruszane są tematy aktualne i ważne dla Górnego Śląska. Przy czym omawiana jest nie tylko historia tego regionu, ale także jego rozwój i wyzwania na przyszłość, a co najważniejsze spojrzenie na Śląsk z perspektywy regionu europejskiego i wielokulturowego.

 

Seminarium Śląskie odbędzie się 
w dniach 25-27 października 2017, w Kamieniu Śląskim.
 

Zapraszamy naukowców z Polski i z zagranicy, szczególnie z Niemiec do zgłaszania swojego udziału jako referentów podczas naszej trzydniowej konferencji.

W załączeniu znajdziecie Państwo „Call for papers” ze szczegółowymi informacjami oraz formularz rejestracyjny.

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem lub pocztą do 23 czerwca 2017 r. na adres:

andrea.zachon@haus.pl

lub

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. 1 Maja 13/2

45-068 Opole« wsteczKONTAKT

Marcin Wocka
tel.: 77 402 51 05
e-mail: marcin.wocka@haus.pl

DO POBRANIA

Call for papers[.doc]

Formularz rejestracyjny[.doc]