Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPolacy i Niemcy w dialogu: Jak się ma nasza kultura polityczna? - seminarium dla multiplikatorów z zakresu edukacji!


Od 16 do 22 lipca 2017 r. będzie odbywać się seminarium w Akademii Frankenwarte w Würzburgu dla multiplikatorów z zakresu edukacji oraz zainteresowanych osób z Polski i z Niemiec.

 Polacy i Niemcy w dialogu – „Jak się ma nasza kultura polityczna”?
seminarium dla multiplikatorów z zakresu edukacji,
16-22 lipca 2017 r., Würzburg

 

We współpracy z Gesellschaft für Politische Bildung e.V – niemieckim stowarzyszeniem działającym w zakresie edukacji politycznej i budowania społeczeństwa obywatelskiego organizujemy seminarium, przeznaczone dla Polaków i dla Niemców. Podczas seminarium podejmiemy próbę spojrzenia wstecz, ku pozytywnej historii demokracji i gospodarki wolnorynkowej - w Niemczech, w Polsce i w UE. Zastanowimy się, czy współcześnie jest wiele kierunków rozwoju, które powodują obawy. Czy nasz pewny, jak się wydawało system wartości się rozpada? Czy struktury i instytucje polityczne są osłabiane od wewnątrz i z zewnątrz?

Podczas trwania seminarium będziemy szukać konstruktywnych założeń i tez. Co w przyszłości zapewni społeczną spoistość, wolność, poczucie bezpieczeństwa oraz dobrobyt, jeżeli nasze społeczeństwa stają się coraz bardziej różnorodne i skomplikowane?


W załączeniu znajdą Państwo program seminarium. Językami seminarium jest polski i niemiecki, organizatorzy zapewniają tłumaczenie.

Seminarium skierowane jest do multiplikatorów, w pierwszej kolejności z obszaru edukacji.

Prosimy o zgłoszenie chęci udziału poprzez formularz zgłoszeniowy (dostępny poniżej). Prosimy o dokonanie przelewu dopiero po otrzymaniu przyjęcia zgłoszenia do seminarium. Nr konta: 61176, IBAN DE85 7905 0000 0000 0611 76, dla Sparkasse Mainfranken Würzburg (BLZ 790 500 00) BIC BYLADEM1SWU. W tytule proszę wpisać nazwisko oraz numer projektu W 2805. Warunkiem uczestnictwa jest obecność podczas całego okresu trwania seminarium.

Koszt uczestnictwa wraz z pokojem jednoosobowym wynosi € 370,00. Koszt uczestnictwa dla osób z Polski wynosi € 85,00 (w pokoju jednoosobowym € 205,00). Wysokość opłaty uczestników jest niezależna od oferty z której korzystają.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 17 maja 2017 r., a o udziale w seminarium decyduje kolejność ich wpływu.

 « wsteczKONTAKT

Magdalena Prochota

tel. 77 40 25 105

e-mail: magdalena.prochota@haus.pl

DO POBRANIA

Program[.doc]

PARTNERZY