Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWieczór z Marlene: recital utworów Marleny Dietrich w wykonaniu Marleny Uziębło


25 maja o godz. 18.00 zapraszamy do Zabytkowego Zespołu Szyb Maciej - poziom 9,60 na koncert oraz moderowaną rozmowę. Gościem wydarzenia organizowanego w ramach cyklu „HAUSbesuche- Spotkania DOMowe” będzie Marlena Uziębło. UWAGA: brak wolnych miejsc!!!

HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu
Recital z piosenkami Marleny Dietrich

25 maja 2017 (czwartek) o godz. 18:00
Zabytkowy Zespół Szyb Maciej - poziom 9,60
ul. Srebrna 6, Zabrze-Maciejów

Marlena Dietrich - berlińska ikona stylu pozostaje jedną z najciekawszych osobowości kina i sceny minionego stulecia. Ta legendarna aktorka i artystka sceniczna zachwycała w równym stopniu charyzmą i urodą, jak i inteligencją oraz talentem. W jej rolę wcieli się jedyna w swoim rodzaju Marlena Uziębło – wokalistka, absolwentka filologii germańskiej UW, założycielka Stowarzyszenia "ProDeutsch", którego głównym celem jest działalność publiczna na rzecz wymiany kulturalnej między Polską a Niemcami. Marlena Uziębło została nagrodzona jako innowacyjny nauczyciel certyfikatem EUROPEAN LANGUAGE LABEL – europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Jej koncert ma na celu popularyzację języka niemieckiego oraz poszerzenie wiedzy z zakresu kultury, tradycji i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych jak również przełamywanie barier komunikacyjnych w tym języku.

Z mężem Grzegorzem, który akompaniuje jej na fortepianie, wykona piosenki z repertuaru Marleny Dietrich. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania ich klasycznych i jazzujących aranżacji. Nie zabraknie "Falling in love again", "Lili Marleen", "Ich bin die fesche Lola", "Where have all the flowers gone" ani też zmysłowego "Johnny" w języku niemieckim, angielskim i polskim.

Spotkanie będzie moderowane przez Krzysztofa Wieczorka i odbędzie się w wyjątkowych wnętrzach Zabytkowego Zespołu Szybu Maciej, miejscu gdzie tradycje górnicze współistnieją z nowoczesnym designem oraz doskonałą kuchnią. To jedyny obiekt turystyczny w Województwie Śląskim będący jednocześnie na Szlakach: Zabytków Techniki oraz Śląskie Smaki. Zabytkowy Zespół Szyb Maciej został dwukrotnie uhonorowany nagrodą „Zabytek Zadbany”.

Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie obecności (mailem, bądź telefonicznie) do dnia 22 maja 2017.« wsteczKONTAKT

Emilia Socha
ifa managerka w Domu Współpracy
Polsko-Niemieckiej
e-mail: emilia.socha@haus.pl
Tel.: 32 461 20 70

PARTNERZY

PARTNERZY:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI: