Logo DWPN 1%

Co łączy Hansa Bollingera i Zamek w Toszku?
Dodaj do ulubionych5 maja o godz. 18.00 zapraszamy do Zamku w Toszku na moderowane spotkanie autorskie z koncertem. Gościem pierwszego w tym roku wydarzenia organizowanego w ramach cyklu „HAUSbesuche- Spotkania DOMowe” będzie Hans Bollinger.

HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu
Spotkanie autorskie z Hansem Bollingerem

5 maja br. (piątek), godz. 18.00
Zamek w Toszku
ul. Zamkowa 10

Projekt "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżanie tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej, jak i polskiej. Gościem majowego spotkania jest Hans Bollinger, autor, muzyk, pedagog, dyrektor szkoły oraz piosenkarz folkowy podróżujący od dobrych 40 lat po Polsce. Można powiedzieć, że Polska stała się w tym czasie jego drugą ojczyzną. Wraz ze stowarzyszeniem "Begegnungen auf der Grenze – Rencontres à la frontière – Spotkania na granicy" wspiera od 20 lat wielonarodową wymianę kulturalną między Niemcami, Francją i Polską Poza tym jest przewodniczącym Niemiecko-Polskiego-Towarzystwa w kraju Saary. Jego starania zostały wynagrodzone między innymi Federalnym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w moderowanym spotkaniu autorskim, na którym będzie można odkryć, co łączy autora z Zamkiem w Toszku oraz posłuchać historii człowieka, który po swoich niezliczonych podróżach do wschodniego sąsiada Niemiec napisał książkę „Unterwegs in Polen”. Książka ta stała się jego bardzo osobistym wyznaniem wielkiego uczucia do Polski. Znajdziecie w niej m.in. opowieść o niezwykłym ślubie, ale też opisy niecodziennych spotkań. W polskich lasach Bollinger poznaje węglarzy, udaje się w "pogoń" za jeleniami, żubrami, orłami i bocianami. Na Górnym Śląsku Bollinger ma okazję zmierzyć się z faktami historycznymi na temat własnego kraju, kiedy zostaje skonfrontowany z historią deportowanych i mordowanych przez żołnierzy SS Żydach.

Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim i będzie tłumaczone symultanicznie na język polski.
Uwaga! Ograniczona ilość słuchawek.

Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie obecności (mailem, bądź telefonicznie) do dnia 2 maja 2017.« wsteczKONTAKT

Emilia Socha
ifa managerka w Domu Współpracy
Polsko-Niemieckiej
e-mail: emilia.socha@haus.pl
32 461 20 70

PARTNERZY

PARTNERZY:

 

 

 

 

 

 

 

 

Honorowy Patronat Burmistrza Toszka, Grzegorza Kupczyka