Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpołeczeństwo obywatelskie – dlaczego warto się angażować?


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizują dnia 8 grudnia 2016 r. w Katowicach dyskusję panelową nt.: Dlaczego warto się angażować?. Chcemy debatować ze specjalistami i młodymi ludźmi o poziomie zaangażowania i motywacji.

 

 

8 grudnia 2016, godz. 12:00
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka
ul. Bankowa 11a, Katowice

 

Społeczeństwo obywatelskie to ludzie świadomie zaangażowani w sprawy publiczne. O tym, że aktywność społeczna może przybierać różnorodne formy opowiedzą nasi goście reprezentujący różne środowiska. Zaprosiliśmy dr Helenę Hrapkiewicz, Kierownika Uniwersytetu Trzeciego Wieku, adw. Maję Mazurkiewicz, specjalistkę do spraw komunikacji, działaczkę krajowych i międzynarodowych młodzieżowych organizacji politycznych, Bożenę Rolnik, koordynatorkę wojewódzką „Szlachetnej Paczki” oraz dr hab. Zbigniewa Zagałę z Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Śląskim.

Celem debaty jest wspólne zastanowienie się nad znaczeniem aktywności społecznej, a także zwiększenie zaangażowania młodzieży w budowanie społeczeństwa obywatelskiego i zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest udział młodych osób w takich działaniach.

 

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 5.12.2016

 

 « wsteczKONTAKT

Emilia Socha
ifa managerka w Domu Współpracy
Polsko-Niemieckiej
e-mail: emilia.socha@haus.pl
tel.:32 461 20 70

PARTNERZY