Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego


Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego Ambleteuse, Nord-Pas de Calais, Francja 29 czerwca - 5 lipca 2008 roku

5 lipca 2008 roku zakończył się VIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego nt. "Migracje i poszerzanie się Unii Europejskiej - jakie niosą one wyzwania dla Europy?", który rozpoczął się 29 czerwca w Ambleteuse we Francji.

Celem odbywających się co roku spotkań jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta Weimarskiego, a dzięki temu - wymiany doświadczeń, wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia.

W tegorocznym spotkaniu wzięły udział 15-osobowe grupy młodych ludzi z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności oraz są zainteresowani problematyką europejską. Polskę reprezentowała silna grupa młodych ludzi z Województwa Śląskiego, którą wyróżniało duże zaangażowanie w życie społeczne, kulturowe i polityczne regionu, bogate pierwsze doświadczenia na rynku pracy oraz silna motywacja do samorealizacji i poszerzania horyzontów.

Ze względu na specyfikę tematu przewodniego tegorocznego Szczytu Młodzieży, wszystkie przedsięwzięcia sześciodniowego spotkania młodzieży - debaty, warsztaty, konferencje, praca w trójnarodowych grupach - koncentrowały się wokół aspektów aktualnych procesów migracyjnych zachodzących wewnątrz Unii Europejskiej oraz zagadnień związanych z poszerzaniem się Unii Europejskiej w kontekście przyszłości ludzi młodych.

W napiętym programie Szczytu Młodzieży nie zabrakło części kulturalno-artystycznej, w ramach której przygotowano dla uczestniczek i uczestników projekcje filmowe, wycieczki regionalne, koncert jazzowy, a nawet zajęcia z żeglarstwa.

Mamy nadzieję, że poprzez udział w tegorocznym Szczycie młodzież pogłębiła dotychczasową wiedzę nt. współpracy trzech regionów w ramach Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, rozwoju Unii Europejskiej, w szczególności na temat procesów migracyjnych i będącej ich wynikiem różnorodności kulturowej, a także zawiązała długotrwałe przyjaźnie z rówieśniczkami i rówieśnikami z Francji i Niemiec.

Za aktywny udział w VIII Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego wszystkim uczestniczkom i uczestnikom dziękujemy i serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w organizację przyszłorocznego Szczytu Młodzieży, który odbędzie się - już po raz trzeci - w Województwie Śląskim.

 

Program Szczytu Młodzieży 2008

 

W przypadku pytań odnośnie projektu do dyspozycji pozostają: Maja Duda oraz Dorota Małek, dorota.malek@haus.pl, tel. 032 232 49 02 wew. 113, fax: 032 232 49 01.

Wyjazd polskiej młodzieży do Francji finansowany był z budżetu samorządu
Województwa Śląskiego.

 

Organizatorzy:


Urząd
Marszałkowski Województwa Śląskiego« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej