Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychNiemy film z muzyką na żywo w industrialnych wnętrzach Zabytkowego Zespołu Szyb Maciej


Ten pokaz filmu to nie lada gratka dla kinomanów i wielbicieli nietuzinkowych seansów! Zapraszamy 25 listopada o godz. 18.00 do Szybu Maciej w Zabrzu na pokaz należącego do klasyki gatunku filmu niemego „Tkacze” z roku 1927 z muzyką na żywo w wykonaniu Tomása Peralta z zespołem. UWAGA: brak wolnych miejsc!

 

HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu

25 listopada br. (piątek), godz. 18.00
Szyb Maciej poziom 9.60
                                         ul. Srebrna 6
                                    41-819 Zabrze-Maciejów

 

Niema akcja okraszona zostanie nowoczesnymi dźwiękami muzyki granej na żywo, zawierającej elementy rocka, bluesa i folku, w wykonaniu berlińskiego zespołu Western Jazz Kombo Bordel Western. W skład zespołu wchodzą basista Tomás Peralta (urodzony 1985 w Chile), perkusista Florian Albiez (urodzony 1986 w USA) oraz gitarzysta Paul Audoynaud (urodzony 1987 we Francji).  

Film bazuje na sztuce teatralnej śląskiego noblisty Gerhardta Hauptmanna pt.: „Tkacze”. Zarówno w sztuce teatralnej jak i w jej ekranizacji w reżyserii Friedricha Zelnika przedstawione zostaje powstanie tkaczy śląskich w 1844 r. Publiczność nie tylko dostanie wgląd w historię niemieckiego kina, ale dzięki grupie berlińskich muzyków będzie mogła zapoznać się ze współczesną niemiecką sceną muzyczną:

A wszystko to w wyjątkowych wnętrzach Szybu Maciej. Obiekt utrzymany jest w industrialnym klimacie, który tworzy połączenie stalowych, pokopalnianych konstrukcji, starej cegły oraz nowoczesnego designu. Na potrzebę filmu przemieni się w jedyną w swoim rodzaju salę kinową z wygodnymi leżakami, pufami, krzesłami i niepowtarzalną atmosferą! Film wyświetlony zostanie z planszami w języku niemieckim oraz polskimi napisami.

 

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 21.11.2016

 « wsteczKONTAKT
Emilia Socha
ifa managerka w Domu Współpracy
Polsko-Niemieckiej
e-mail: emilia.socha@haus.pl
(32) 461 20 70
PARTNERZY

Konsulat Generalny RFN w Opolu


ifa Institut für Auslandsbeziehungen


Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we WrocławiuStowarzyszenie Kopalnia SztukiZabytkowy Zespół Szyb Maciej w ZabrzuNowiny ZabrzańskieGłos Zabrza i Rudy Śląskiej


Fabryka Silesia