Logo DWPN 1%

Gra symulacyjna
Dodaj do ulubionychChcesz zobaczyć jak pracuje Parlament Europejski? Dołącz do naszej gry! Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. śląskiego oraz opolskiego do udziału w grach symulacyjnych: 14 listopada w Gliwicach oraz 18 listopada w Opolu. Zgłoszenia do 10 listopada!

 

 

 

 

 

Gra symulacyjna

14 listopada, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, Gliwice
18 listopada, Hotel DeSilva, ul. Powolnego 10, Opole

 

Chcesz zobaczyć jak pracuje Parlament Europejski? Dołącz do naszej gry i wciel się w europarlamentarzystę, przedstawiciela Rady UE lub korespondenta w Brukseli! Nasza gra to nauka poprzez zabawę, współpracę i dyskusję!

Uczestnicy gry wcielą się w przypisane im role, biorąc tym samym udział w symulacji pracy Parlamentu Europejskiego. Przedstawiana przez nas gra stanowi formę uczenia się poprzez symulację i odgrywanie ról zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, dzięki czemu daje okazję do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Role pozostawiają "aktorom" swobodę w tworzeniu osobowości ich postaci tak, aby mogli działać w sposób indywidualny, podejmując własne decyzje w przestrzeni fikcyjno-realnej. Proces nauczania jest tak samo ważny, jak sama zabawa.

Gra symulacyjna skierowana jest do wszystkich młodych osób w wieku od 16 do 19 lat, zainteresowanych polityką, przestrzenią społeczną i prawami mniejszości, oraz chcących zapoznać się z procesami podejmowania społecznych i politycznych decyzji. Istotna jest także chęć do dyskusji i wyrażania swoich poglądów oraz umiejętność negocjacji, pracy w zespole
i odgrywania przydzielonej roli.

Gra ma charakter kompleksowy: obejmuje kolejno etapy warsztatowego przygotowania do pracy w grupie, wprowadzenia do odgrywania ról przez uczestników, symulacji pracy Parlamentu Europejskiego oraz podsumowania gry.

Gra przeznaczona jest dla 60 osób. Zgłoszenia do 10 listopada 2016 roku.

Zapraszamy do udziału!

 « wsteczKONTAKT
Mariusz Rotarski
manager projektów
email: mariusz.rotarski@haus.pl
tel.: 32 461 20 70
PARTNERZY