Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie "Równa szkoła - edukacja wolna od dyskryminacji. Poradnik dla nauczycielek i nauczycieli"


Spotkanie promujące pierwszy w Polsce podręcznik genderowy pt. "Równa szkoła - edukacja wolna od dyskryminacji. Poradnik dla nauczycielek i nauczycieli" 24 kwietnia br., Instytut Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5/22, Warszawa

Zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest uczyć młodzież; wiemy też, że jeszcze trudniej jest ją wychowywać.

Partnerzy przedsięwzięcia: Instytut Spraw Publicznych i Fundacja "Przestrzenie Dialogu". Patronat medialny: Fundacja Feminoteka i Stowarzyszenie "W stronę dziewcząt". Patronat medialny ogólnopolskiej akcji promocyjnej: "Charaktery" i "Zadra".

Dwuczęściowe spotkanie składało się z debaty nt. edukacji na rzecz równości i warsztatów nt. pracy z ww. podręcznikiem.

Moderatorką debaty była dr Ewa Majewska, autorka podręcznika, feministka, filozofka. W panelu uczestniczyły/li: dr Krystyna Starczewska, Dyrektorka Gimnazjum Społecznego nr 20 w Warszawie, Ewa Rutkowska, autorka podręcznika, związana z Fundacją Feminoteka, Jarosław Lipszyc z Fundacji "Nowoczesna Polska", Artur Chludziński z Departamentu ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Krystyna Kiernozek z Departamentu Kształcenia Ogólnego i Specjalnego w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Po debacie, Ewa Rutkowska i Anna Wołosik, współautorka podręcznika, założycielka Stowarzyszenia "W stronę dziewcząt", poprowadziły warsztaty nt. pracy z podręcznikiem dla osób zainteresowanych używaniem go w praktyce.

Spotkanie zgromadziło bardzo liczną grupę uczestniczek/ów, za co wszystkim przybyłym chcieliśmy serdecznie podziękować. Obecność środowisk nauczycielskich i akademickich, organizacji pozarządowych i studenckich, przedstawicielek/li prasy oraz osób prowadzących edukację nieformalną sprawiła, że przedstawiane podczas spotkania komentarze i kierowane uwagi (głównie w stronę przedstawicielki Ministerstwa Edukacji Narodowej) uwzględniały perspektywę różnych grup zawodowych, pokazując tym samym znaczenie, jakie przywiązują one do edukacji równościowej w swoim środowisku pracy.

Mamy nadzieję, że spotkanie okazało się inspirujące dla osób w nim uczestniczących, a podręcznik stanie się cenną pomocą merytoryczną w dalszym pogłębieniu wiedzy z problematyki antydyskryminacyjnej, antyprzemocowej i genderowej.

Więcej informacji o podręczniku znajdziecie Państwo TUTAJ.

W przypadku pytań odnośnie zakończonego spotkania do dyspozycji pozostaje p. Iwona Ignasiak, menedżerka projektu, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, e-mail: iwona.ignasiak@haus.pl, tel. 032 2324902 wew. 120, fax: 032 2324901.

 

 

 

Współorganizator projektu:


Fundacja im. Friedricha Eberta

 

Partner projektu:


Fundacja Przestrzenie Dialogu


Instytut Spraw PublicznychPatronat medialny spotkania:    


Fundacja Feminoteka   


Stowarzyszenie W strone dziewcząt                        

 

Patronat medialny ogólnopolskiej akcji promocyjnej:

 « wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej