Logo DWPN 1%

"Na kulturowej granicy Europy"
Dodaj do ulubionychNasz Śląsk - nasza historia - nasza przyszłość

Interdyscyplinarna polsko-niemiecka konferencja naukowa "Na kulturowej granicy Europy", która rozpocznie się o godzinie 10.00 w dniu 13 maja 2008 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego dotyczyć będzie przemian gospodarczych, politycznych i kulturowych zachodzących na Śląsku oraz przyszłości naszego regionu.

Czy górniczy region Nadrenii Północnej-Westfalii może być przykładem przemian dla Górnego Śląska? Jak restrukturyzować śląski przemysł i zmniejszyć bezrobocie? Jak zmienić stereotyp "śląskiego Bercika"? Czym jest śląska tożsamość dla młodych mieszkańców regionu? Jakie są czeskie, polskie i niemieckie wpływy na śląska sztukę? - oto niektóre z tematów poruszanych na konferencji. Przedmiotem dyskusji będą również pomysły na rozwój regionu i przewidywania z nimi związane.

W charakterze referentów wystąpią pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego, goście z Nadrenii Północnej-Westfalii, Prezes Fundacji Uniwersytetu Śląskiego oraz Marcin Wiatr, p.o. dyrektora generalnego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Organizatorami konferencji są: Koło Naukowe Polityków Społecznych, Kolo Naukowe Politologów Uniwersytetu Śląskiego oraz Muzeum Ziemi Górnośląskiej w Ratingen.

 

Kontakt i szczegółowe informacje: janusz@pfee.org.pl, tel. 600 975 694Kliknij aby zobaczyc powiększenie« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej