Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDr Christoph Bergner gościł w opolskiej siedzibie Domu


Dr Christoph Bergner, Pełnomocnik Rządu Republiki Federalnej Niemiec ds. Wysiedleńców i Mniejszości Narodowych, gościł w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

28 kwietnia br., w opolskiej siedzibie DWPN odbyło się spotkanie z przebywającym z czterodniową wizytą w Polsce dr. Christophem Bergnerem, Pełnomocnikiem Rządu RFN ds. Wysiedleńców i Mniejszości Narodowych.

W ramach swojej wizyty dr Christoph Bergner spotkał się m.in.: z Arcybiskupem Alfonsem Nossolem, Ordynariuszem Diecezji Opolskiej oraz z przedstawicielami struktur mniejszości niemieckiej w Polsce.

Na spotkaniu w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu obecni byli m.in.: dr Annegrete Bergner, dr Aleksander Schumacher, Referent w Biurze Sekretarza Generalnego, Ludwig Neudorfer, Konsul RFN w Opolu oraz Dobiesław Rzemieniewski, Naczelnik Wydziału Mniejszości Narodowych i Etnicznych Departamentu Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dialog między mniejszością a większością, a także rozwój mniejszości niemieckiej w kontekście istoty zachowania i rozwijania wielokulturowych tradycji regionu Górnego Śląska i współpracy polsko-niemieckiej na rzecz jego rozwoju, jest jednym z priorytetowych celów działalności Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Dlatego też wizyta dr. Christopha Bergnera w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej była kolejną ważną okazją do dyskusji nad rolą i miejscem Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej na społeczno-kulturalnej mapie Górnego Śląska, Polski i Niemiec.

 « wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej