Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie z Adamem Krzemińskim nt.: "Zbrodnia. Kara. Duma. Uprzedzenie. Polacy i Niemcy"


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizuje spotkanie z Adamem Krzemińskim nt.: "Zbrodnia. Kara. Duma. Uprzedzenie. Polacy i Niemcy".

Spotkanie odbędzie się 13 marca 2008 r. o godz. 18.00 w Hotelu Mercure w Opolu, ul. Krakowska 57-59.

"Zbrodnia. Kara. Duma. Uprzedzenie." - jest polsko-niemiecką książką, w której dwaj znani publicyści: Adam Krzemiński i Gunter Hofmann piszą o stosunkach polsko-niemieckich.

Adam Krzemiński, redaktor polskiego tygodnika "Polityka", znany ekspert stosunków polsko-niemieckich oraz Gunter Hofmann, korespondent polityczny tygodnika "Die Zeit", przedstawiają w swoich esejach stosunki obu krajów nie tylko z perspektywy historycznej, ale przede wszystkim przez pryzmat stosunków międzyludzkich. Podczas gdy niemieccy i polscy obywatele żyją w przyjaznych kontaktach, między politykami przeważają w dalszym ciągu stereotypy. Poprzez swoją książkę Adam Krzemiński i Gunter Hofmann chcą ukazać stosunek obu krajów względem siebie oraz to, jak bardzo stosunek ten napiętnowany jest historycznymi doświadczeniami. Często politycy kierują się również historycznymi stereotypami, podczas gdy polscy i niemieccy obywatele darzą się wzajemnie przyjaźnią. Pojawiające się problemy są przede wszystkim natury politycznej i nie wpływają w żaden sposób na kontakty międzyludzkie. Tę właśnie tematykę podejmują wyżej wymienieni publicyści w swoich esejach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 11 marca 2008 r. do opolskiej siedziby Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.« wsteczKONTAKT

Danuta Proks
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. 1 Maja 13/2
45-068 Opole
tel.: (77)
40 25 105, faks: (77) 40 25 115
e-mail: haus-opole@haus.pl

PARTNERZY


Fundacja Konrada Adenauera w Polsce