Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDebata pt: "Demokracja i perspektywy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce"


W dniu 19 grudnia o godz. 17.00 w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej odbędzie się debata pt. "Demokracja i perspektywy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce". Spotkanie organizowane jest przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach cyklu: "Z europejskiej perspektywy". Celem projektu jest dyskusja polityczno-kulturalnej tożsamości Unii Europejskiej.

Zaproszeni goście dokonają teoretyczno-filozoficznego wywodu dotyczącego istoty demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Poza tym będą dyskutowali o tym, w jaki sposób te wartości nawzajem się przenikają. Zostaną również przedstawione historyczne uwarunkowania społeczeństwa obywatelskiego oraz najnowsze badania socjologiczne w tej dziedzinie. Część wykładowa ma być impulsem do dyskusji na temat powyższych wartości w kontekście ostatnich wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Polsce.

Debata jest w zamyśle merytoryczną kontynuacją wcześniejszego spotkania z dr Benno Fischerem na temat zasad funkcjonowania demokracji w Niemczech, która odbyła się 29 listopada br. Ponadto w ramach cyklu odbyły się m.in. debaty: "Europejskie dziedzictwo kulturowe" oraz "Pontyfikat Jana Pawła II i jego kontynuacja w pontyfikacie Benedykta XVI, a podstawy chrześcijaństwa we wspólnej zjednoczonej Europie".

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa.


« wsteczKONTAKT

Przemysław Plisz,

tel.: (032) 232-49-02 w 105, fax: (032) 232-49-01

email: dagmara.sokolowska@haus.pl