Logo DWPN 1%

"Wybitni Niemcy z Opola"
Dodaj do ulubionych13 grudnia 2007 r., o godz. 16.00 w Aulii Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego, pl. Kopernika 11 odbędzie się sesja nt.: "Wybitni Niemcy z Opola".  

Celem spotkania jest przybliżenie wybitnych postaci świata kultury, nauki i polityki związanych z Opolem przez urodzenie, działalność publiczną bądź też zamieszkanie. Wielokulturowe dziedzictwo Śląska na przestrzeni wieków tworzyli przedstawiciele kilku narodów: Polacy, Niemcy, Żydzi, Czesi. Szczególne znaczenie mają zatem wszelkie działania zmierzające do przekazania tej bogatej spuścizny kolejnym pokoleniom Opolan, a co za tym idzie, wzmocnienie ich więzi z tym miastem.

Podczas sesji zostaną wspomniane między innymi tak ważne postacie jak: Leo Beck (opolski rabin, nazwana jego imieniem nagroda jest wręczana corocznie wybitnym osobistościom zaangażowanym w budowę wolnych od ksenofobii i rasizmu stosunków z Żydami), Michael Graf von Matuschka (doktor prawa, starosta powiatu opolskiego), a także Thomas Myrtek (artysta, którego rzeźby zdobią m.in. fronton szkoły przy ul. Reymonta).

 

 Program

 

Kontakt:
Wszelkie informacje związane z realizacją konferencji można uzyskać pod adresem:
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
Sebastian Golec lub Agnieszka Buła
ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole
tel.: (077) 40 25 105, faks: (077) 40 25 115
e-mail: haus-opole@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej