Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychProjekcja filmu o generale Dietrichu von Choltitz oraz spotkanie z Timo von Choltitz, w Prudniku!


Zapraszamy na prezentację filmu dokumentalnego „Pod presją” wraz ze spotkaniem z Timo von Choltitz, synem słynnego generała Dietricha von Choltitz. Spotkanie odbędzie się w Prudniku, 23 czerwca 2016.

 

 

 

 

 

 

Prezentacja filmu dokumentalnego pt. „Pod presją” i spotkanie z Timo von Choltitz
23 czerwca (czwartek) 2016 r., godz.18.00
Prudnicki Ośrodek Kultury, Prudnik, ul. Kościuszki 1A

W 2015 r. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaangażowany był w produkcję filmu dokumentalnego „Pod presją”, traktującego o postaci generała Dietricha von Choltitza, niemieckiego wojskowego w stopniu generała piechoty, wojennego gubernatora Paryża w czasie II wojny światowej. Choltitz zasłynął z tego, że sprzeciwił się wykonaniu rozkazu Hitlera, który nakazywał zniszczenie miasta.

Gościem specjalnym spotkania będzie Timo von Choltitz, syn generała. Pokazane zostaną zdjęcia i inne pamiątki rodzinne po generale. Gościem spotkań będzie również dr Dagmara Spolniak, reżyserka filmu.

Po projekcji filmu „Pod presją” uczestników spotkania czekać będzie interesująca dyskusja z naszymi gośćmi, na którą serdecznie zapraszamy. Moderować spotkania będzie Waldemar Gielzok, Prezes Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego.

Dietrich von Choltitz jest poniekąd pretekstem do opowieści o europejskim wymiarze historii Górnego Śląska, o jego przodkach ze starej śląskiej rodziny Sedlnitzky von Choltitz herbu Odrowąż, wreszcie o losach zamku w Łące Prudnickiej, w którym urodził się w 1894 roku.

Wstęp bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia do 21 czerwca br. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie w językach polskim i niemieckim.« wsteczKONTAKT

Julianna Klick
DWPN Opole
e-mail: julianna.klick@haus.pl
tel. 77 40 25 105
faks: 77 40 25 115

PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Ziemi Prudnickiej

 

 

 

 
Patroni medialni: