Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWycieczka „Szlakiem dawnej polsko-niemieckiej granicy na Górnym Śląsku”


Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce „Szlakiem dawnej polsko-niemieckiej granicy na Górnym Śląsku” w sobotę 5 grudnia 2015 roku.  UWAGA: ostatnie wolne miejsca!

Wycieczka „Szlakiem dawnej polsko-niemieckiej granicy na Górnym Śląsku”
5 grudnia 2015 roku, godz. 10:00
Miejsce zbiórki: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, ul. Bojkowska 37

Zapraszamy do udziału w ostatniej w tym roku wycieczce tematycznej organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przy wsparciu Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu. Jej trasa poprowadzi przez dawne przygraniczne miejscowości, które w latach 1922-1939 należały do niemieckiej (Bytom, Rozbark, Stolarzowice) albo do polskiej  (Rudzka Kuźnica, Szarlej, Repty) części Górnego Śląska .

W czasie krótkiej podróży uczestnicy kilkakrotnie przekroczą granicę, która w międzywojniu dzieliła nasz region. Po drodze zaplanowanych jest kilka przystanków w miejscach w szczególny sposób związanych z dawną granicą. Nasz przewodnik, Dawid Smolorz, przedstawi różne aspekty życia na ówczesnym polsko-niemieckim pograniczu.

Udział w wycieczce jest bezpłatny, osoby zainteresowane prosimy koniecznie o potwierdzenia uczestnictwa najpóźniej do 2 grudnia. Liczba miejsc w autokarze jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 10 uczestników. Czas trwania: ok. 3 godziny.« wsteczKONTAKT
Michał Matheja
manager projektów
tel.: 32 461 20 70,
fax: 32 461 20 71,
e-mail: michal.matheja@haus.pl
PARTNERZY


Konsulat RFN w Opolu