Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie autorskie w Gliwicach! Jerzy Woźniak zaprezentuje swoją książkę „Mazur”


W dniu 1 grudnia br. o godz. 18:00 zapraszamy do Stacji Artystycznej w Gliwicach na spotkanie autorskie z Jerzym Woźniakiem, który przedstawi swoją debiutancką książkę „Mazur”. Tytułowy bohater to dwudziestokilkuletni mieszkaniec przedwojennego Szczytna, który bierze udział w tajnej operacji, która miała na celu dokonanie zamachu na Hitlera.

 

 

 

 

 

Spotkanie autorskie z Jerzym Woźniakiem
oraz dyskusja na temat jego debiutanckiej książki:
„Mazur”
Moderacja: Dawid Smolorz
1 grudnia (wtorek) 2015 r. o godz. 18.00
Stacja Artystyczna w Gliwicach
Rynek 4, Gliwice

 

Dla Jerzego Woźniaka powieść historyczna jest ciekawa tylko wtedy, kiedy łączy w sobie elementy tajemnicy, sensacji i dramatu. W tej materii jest trochę tak jak w sztuce kulinarnej. Szczypta ostrej przyprawy może zabić smak - albo uczynić go niepowtarzalnym. W przypadku "Mazura" takie ryzyko istnieje i jest jak najbardziej realne. Romans Niemca z Polką w cieniu swastyki, pruski dryl połączony z delikatnością i wrażliwością, to jedna z propozycji autora na jesienne, i nie tylko jesienne popołudnia z książką.

Kim był prof. Lutz z Berlina i jakie tajemnice krył "Schloss Hartheim" w Górnej Austrii, dowiedzą się Państwo już wkrótce. Na rozmowę z autorem Jerzym Woźniakiem zaprasza serdecznie Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Konsulat RFN w Opolu, Stacja Artystyczna oraz Urząd Miasta Gliwice.. Dyskusję poprowadzi Dawid Smolorz.

Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 30 listopada br.« wsteczKONTAKT
Emilia Socha,
ifa-manager ds. kultury
w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej,
tel. 32 461 20 70,
e-mail: emilia.socha@haus.pl

PARTNERZY

Konsulat RFN w Opolu


Stacja Artystyczna w Gliwicach


Urząd Miasta Gliwice