Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„My, Ślązacy (czyli kto?). Spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”


Zapraszamy 16 listopada br. do Teatru Rozrywki w Chorzowie na kolejne spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”. W programie: premiera filmu dokumentalnego „Autonomiści” Doroty Pryndy oraz dyskusja z członkami Rady Redakcyjnej pisma „Fabryka Silesia”.

 

 

 

 

 

 

My, Ślązacy (czyli kto?)
Spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”
16 listopada 2015 roku (poniedziałek), godz. 19:00
Teatr Rozrywki, Duża Scena, ul. Marii Konopnickiej 1, Chorzów

 

Tego wieczoru gośćmi Krzysztofa Karwata, gospodarza spotkania, będą członkowie Rady Redakcyjnej pisma „Fabryka Silesia”: Zbigniew Kadłubek, Waldemar Szymczyk, Ingmar Villqist. Punktem wyjścia będą pytania, postawione w jednym ze szkiców zamieszczonych na łamach „Fabryki”: „Czy Ślązakiem jest ten, kto mieszka stale (!) na Śląsku, czy tylko ten, którego przodkowie stąd się wywodzą? A co począć z Niemcami, którzy przez parę pokoleń żyli na Śląsku i musieli wyjechać po wojnie? Czy Ślązakami są ludzie, którzy dobrowolnie wyjechali z regionu, bo chcieli podnieść standard życia? Czy Ślązakami pozostają ci, którzy większą część roku spędzają poza regionem, pracując w Niemczech czy Holandii? Czy Ślązakami są ludzie, którzy urodzili się na Śląsku, ale mieszkają w głębi Polski? A jak nazwać osoby pochodzące z mieszanych związków? Czy też są Ślązakami?”.

Dyskusję poprzedzi film „Autonomiści” - niezależna produkcja, która powinna wzbudzić żywą reakcję publiczności i skłonić do dyskusji o tożsamości mieszkańców współczesnego Górnego Śląska. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie również jubileuszowy 10. numer kwartalnika „Fabryka Silesia”. Na foyer pokazana zostanie wystawa fotograficzna Reinharda Glomba „Znaszli ten Śląsk? Historia regionu”.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia osobiście, bądź telefonicznie (tel. 32 346 19 34) w kasach biletowych Teatru Rozrywki. Więcej na www.teatr-rozrywki.pl« wsteczKONTAKT
Klaudia Klaka,
tel.: 32  461 20 70,
e-mail: klaudia.klaka@haus.pl
PARTNERZY


Partner Teatr Rozrywki w ChorzowiePatronat medialny Fabryka Silesia