Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychRok 1945 – co wiemy o Tragedii Górnośląskiej? Spotkanie ze ŚWIADKAMI HISTORII


Zapraszamy w dniu 15 listopada 2015 r. (niedziela) o godz. 15.30 do Biblioteki Caritas w Opolu na spotkanie ze świadkami historii poświęcone Tragedii Górnośląskiej.

 

Dla mieszkańców Górnego Śląska rok 1945, a szczególnie ostatnie dni stycznia były szczególnie tragiczne. Wkroczenie Armii Czerwonej na nasze tereny i związana z tym gehenna mieszkańców Górnego Śląska stanowią jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii naszego Regionu. Po 70 latach, świadków historii, którzy mogą opowiedzieć o wydarzeniach tamtych czasów, a co za tym idzie uwrażliwić społeczeństwo na zawiłą historię regionu, w którym żyjemy, jest coraz mniej. Tym ważniejsze jest, aby temat wydarzeń związanych z Tragedią Górnośląską wciąż na nowo podejmować.

Spotkanie ze świadkami historii poprzedzi  o godz. 14.00 nabożeństwo w Opolskiej Katedrze, podczas którego odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Tragedią Górnośląską, a także prezentacja wystawy pn. „Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku”, przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach. Inicjatorem uroczystości w Katedrze jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

 
15 listopada 2015 r., o godz. 15:30
Biblioteka Caritas w Opolu
(ul. Szpitalna 7)

 

W załączeniu znajdą Państwo program spotkania.

Wstęp jest wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 13 listopada 2015 r. « wsteczKONTAKT

Andrea Halenka

Tel. 77 402 51 05

andrea.halenka@haus.pl

DO POBRANIA

Program:

program[.doc]

PARTNERZY

Partnerzy:

Finansowanie: