Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie oraz promocja wydawnictwa towarzyszącego wystawie „Przyjaźni i sztuce” Max Glauer (1867-1935)”


Zapraszamy wraz z Muzeum Śląska Opolskiego na spotkanie oraz promocję wydawnictwa towarzyszącego wystawie „Przyjaźni i sztuce” Max Glauer (1867-1935)”, 6 listopada 2015 r, o godz. 17.00 w Opolu.

 

Spotkanie promocyjne: „Przyjaźni i sztuce. Max Glauer (1867-1935)

6 listopada 2015, (piątek), godz. 17.00

Sala odczytowa, budynek główny Muzeum Śląska Opolskiego,

Mały Rynek 7, Opole

           

W spotkaniu promocyjnym wezmą udział:

Małgorzata Goc, kierownik Działu Etnograficznego Muzeum Śląska Opolskiego,  Damian Recław, kierownik Działu Historii Muzeum w Gliwicach oraz Urszula Zajączkowska dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego.

Twórczość Maxa Glauera jest istotnym elementem niemieckiego dorobku kulturalnego Górnego Śląska, a jednak pozostaje mało znana. Skomplikowane dzieje regionu spowodowały, że z ogromnej spuścizny opolskiego artysty do naszych czasów zachowała się jedynie niewielka część jego prac, na dodatek jest to zbiór niezwykle rozproszony. Niezbyt liczne zespoły zdjęć odnajdujemy w zbiorach muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych w Polsce i w Niemczech. Część pozostaje w prywatnych kolekcjach. Muzeum Śląska Opolskiego posiada w swoich zbiorach ciekawy zespół prac Maxa Glauera, dokumentujący różnorodną działalność fotografa, na który składają się przede wszystkim fotografie atelierowe, klisze szklane, pocztówki oraz wydawnictwa dotyczące artysty lub zawierające reprodukcje jego zdjęć. Wystawa „Przyjaźni i sztuce” Max Glauer (1867-1935)” prezentuje pokaźny dorobek fotografa, ukazując również samą postać Maxa Glauera jako niezwykle wszechstronnego twórcę.

Na spotkaniu promowane będzie wydawnictwo towarzyszące wystawie, a samą wystawę można oglądać do 31 stycznia 2016 roku.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu oraz do zwiedzania tej niezwykłej ekspozycji ukazującej historię Oppeln z innej perspektywy!

 « wsteczKONTAKT

Beata Woźniak

Tel. 77 40 25 10577 40 25 105

e-mail: beata.wozniak@haus.pl

PARTNERZY

 

 

 

Muzeum Śląska Opolskiego


 

 

 

Projekt współfinansowany przez Konsulat RFN w Opolu