Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„Wieczór piosenki niemieckiej” w ramach Opole Songwriters Festival 2015


Zapraszamy już 7 listopada 2015 r, o godz. 20.00 na niezwykły wieczór piosenki niemieckiej do PSM im. Fryderyka Chopina w Opolu.


W programie koncertu:

Barbara Morgenstern z Berlina

„Katie & Me Meet Marlene” z Raciborza

 

 

7 listopada 2015 r., godz. 20.00

Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina, Opole, ul. Strzelców Bytomskich 18

 

Na wyjątkowy koncert zapraszamy wraz z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim oraz Stowarzyszeniem Kulturalne Opole. Dnia 7 listopada o godz. 20:00 w ramach tegorocznej edycji Opole Songwriters Festival w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina, Opole, ul. Strzelców Bytomskich 18 wystąpią:

Barbara Morgenstern

Berlińska Björk. Barbara Morgenstern sięga chętnie do starych klawiszy albo też do wspomnień krautrocka, prostych beatboxów, easy listening, nowoczesnej elektroniki i oczywiście tradycyjnej piosenki. Nie można jej zamknąć w jednej szufladce, inteligentne, minimalne aranżacje i oczarowujące melodie pozwalają łączyć ze sobą diametralnie różne elementy.

Od 1998 roku nagrywając płyty dla wytwórni Monika, ale także w wielu kolaboracjach (September Collective, Robert Lippok, Bill Wells) stała się ikoną niemieckiej sceny elektronicznej, wielu krytyków nie boi się jej nazywać nawet "królową berlińskiej sceny elektronicznej“. Jest chyba jedyną współczesną artystką śpiewającą po niemiecku, która zdobyła tak dużą popularność i rozpoznawalność na całym úwiecie, z tego też powodu bywa porównywana do Marleny Dietrich.

Na solowych płytach wspomagali ją tacy artyści jak m.in. Robert Wyatt czy Julia Kent, a na najnowszej "Doppelstern" wszystkie utwory nagrane są w duetach z muzykami z bardzo szeroko pojętej sceny elektronicznej i awangardowej, jak np. Gudrun Gut, Hauschka, Robert Lippok czy Michał Jacaszek.

Od kilku lat prowadzi w Berlinie chór, który także przy okazji nagrywania nowej płyty został poproszony o pomoc.

Katie & Me Meet Marlene (duet z Raciborza)

Katarzyna Gierszewska i Andrzej Widota – głosy i mózgi  eksperymentów dźwiękowych zespołów „The Band Of Endlees Noise’ i „TrzyDwa%UHT”. Tym razem „wpadli” na Marlenę Dietrich. Wybrane elementy repertuaru diwy potraktowali dosłownie, inne przepuścili przez elektroniczne sito, oddając się improwizacjom „tu-i-teraz", nad którymi unosi się duch niemieckiej femme fatale.

 

Koncert jest również częścią XII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki!

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.

 « wsteczKONTAKT

Beata Woźniak

Tel. 77 40 25 105

e-mail: beata.wozniak@haus.pl

PARTNERZY

Partnerzy:

 

 

 

 

 

 

 

 

Współfinansowanie: