Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWycieczka „Śladami dziedzictwa rodziny von Ballestrem”


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gliwic i okolic do udziału w bezpłatnej wycieczce „Śladami dziedzictwa rodziny von Ballestrem” w sobotę 3 października 2015 roku. UWAGA! Brak wolnych miejsc!!

 

 

 

 

 

 

Wycieczka „Śladami dziedzictwa rodziny von Ballestrem”
Sobota, 3 października 2015 roku, godz. 10:30
Zbiórka: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, ul. Bojkowska 37

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w kolejnej w tym roku wycieczce tematycznej organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przy wsparciu Urzędu Miasta w Gliwicach.  Wycieczka poświęcona rodzinie von Ballestrem, prezentuje bogaty, wielokulturowy świat, będący jeszcze w ubiegłym stuleciu imperium przemysłowym, kreowanym przez jedną rodzinę, która na miejsce swej działalności wybrała Górny Śląsk. Rodzina von Ballestrem zapisała się w historii, jako potentaci gospodarczy, właściciele ogromnych majątków ziemskich, budowniczowie kopalń, hut i zakładów przemysłowych. Wycieczka z pewnością poruszy wyobraźnię i stanie się okazją do refleksji nad przeszłością regionu.  

UWAGA: Udział w wycieczce jest bezpłatny, lecz płatne jest zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Pławniowicach (bilety normalne - 11,00 zł, ulgowe - 6,50 zł dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych). Koszty te poniesie każdy uczestnik indywidualnie, przy wejściu, o czym zostanie uprzednio powiadomiony.

Osoby zainteresowane prosimy koniecznie o potwierdzenia uczestnictwa najpóźniej do 30 września. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uwaga! Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 10 uczestników. Czas trwania: ok. 4 godziny. Nie przewidujemy poczęstunku.« wsteczKONTAKT
Michał Matheja
tel.: 32 461 20 70,
fax: 32 461 20 71,
e-mail: michal.matheja@haus.pl
PARTNERZY

WSPARCIE FINANSOWE:


Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice