Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie dyskusyjne wokół publikacji: „Rozmowy na 10lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych” dnia 24 września 2015, w Kamieniu Śląskim.


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone nowej publikacji pt.: „Rozmowy na 10lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych”. Spotkanie dyskusyjne wokół książki odbędzie się 24 września 2015, o godz. 19.00 na Zamku w Kamieniu Śląskim jako spotkanie wieczorne, towarzyszące tegorocznemu XX Seminarium Śląskiemu.

Publikacja „Rozmowy na 10lecie Ustawy (…)” wraz ze spotkaniem dyskusyjnym w innowacyjny sposób podsumować mają stan realizacji zapisów prawnych. Nasze wydawnictwo jest żywą, subiektywną, emocjonalną podróżą przez wspomnienia, doświadczenia, refleksje 17 rozmówców, którzy udzielili w publikacji wywiadu. Wśród rozmówców znaleźli się m.in.: dr Christoph Bergner, były Pełnomocnik Rządu RFN ds. mniejszości narodowych, dr Jerzy Szteliga, były Poseł na Sejm RP, współtwórca zapisów Ustawy, prof. dr hab. Grzegorz Janusz, kierownik Zakładu Praw Człowieku z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Witold Liszkowski, wójt gminy Puńsk, zamieszkanej przez liczną mniejszość litewską czy Łukasz Grzędzicki, Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Wstęp wolny.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 22 września 2015 r.« wsteczKONTAKT

Katarzyna Czech

tel. 77 40 25 105

faks: 77 40 25 115

e-mail: katarzyna.czech@haus.pl

DO POBRANIA

Program:

program[.doc]

PARTNERZY

 

 

 

 

Sfinansowano z dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji