Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWieczór autorski z Freyą Klier w ramach cykl „HAUSbesuche-Spotkania DOMowe”


Freya Klier, pisarka i laureatka Związkowego Krzyża Zasługi przedstawi swoją najnowszą książkę: „My, ostatnie dzieci Prus Wschodnich. Świadkowie zapomnianej generacji” w dniu 18 sierpnia o godz. 18:00. Książka, opisuje los siedmiorga dzieci, które w roku 1944 próbowały uciec z Prus Wschodnich przed Armią Czerwoną.

 

 

 

 

 

 

HAUSbesuche-Spotkania DOMowe
Wieczór autorski z Freyą Klier
18 sierpnia (wtorek) 2015, godz. 18:00
Stacja Artystyczna na Rynku 4, Gliwice


Książka opisuje historyczne wydarzenia, jak zniszczenie Królewca w roku 1944, tragedię zatonięcia statku „Wilhelm Gustloff”, historię Leningradu 1941/42, gdzie z powodu zajęcia miasta przez Wehrmacht zmarło 470 000 dzieci, kobiet i mężczyzn. Ponadto Freya Klier przedstawia nie tylko uczucia z tamtych czasów, lecz także ich skutki w późniejszym życiu tych osób i ich kolejnych pokoleń, aż do teraźniejszości.

Urodzona w 1950 roku w Dreźnie pisarka była aresztowana z powodu swej ucieczki z NRD, próbowała także przy pomocy swoich publikacji przeciwstawić się reżimowi. Swojemu zaangażowaniu przeciw systemowi oraz rozliczeniu z okresem nazizmu dała wyraz w licznych przemowach, esejach i swojej pracy z różnymi grupami ruchu praw obywatelskich. Doprowadziło to w roku 1988 do jej aresztowania oraz pozbawienia obywatelstwa. Pasją Frei Klier jest teatr i pamięć. Jest znaną aktorką, reżyserką filmów dokumentalnych i gier teatralnych, jak i eseistką oraz autorką licznych publikacji np. „Króliki z Ravensbrück”.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 17 sierpnia 2015 br. Wieczór odbędzie się w języku niemieckim z polskim tłumaczeniem.« wsteczKONTAKT
haus@haus.pl
32 461 20 70
PARTNERZY
Partnerzy:


Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu/Konsulat RFN w OpoluStacja Artystyczna na Rynku w GliwicachMiasto Gliwice


Patronat Medialny:Radio CCM