Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychŚląskie Lato Muzyczne 2015 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie


Już po raz czwarty Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Deutsche Oper Berlin oraz Tomaszem Tomaszewskim, Dyrektorem Artystycznym Festiwalu organizują Śląskie Lato Muzyczne w dniu 15 sierpnia o godz. 19:00. W programie koncertu znajdą się dzieła Richarda Straussa i Mieczysława Karłowicza.

 

 

 

 

 

 

Śląskie Lato Muzyczne
Strauss-Karłowicz
15 sierpnia (sobota) 2015 r., godz. 19.00
Teatr Rozrywki w Chorzowie, ul. M. Konopnickiej 1

 

W koncercie udział wezmą: Mariusz Rubkowski (fortepian), Tomasz Tomaszewski (skrzypce), Piotr Przysażnik (skrzypce), Sebastian Sokoł (altówka), Leszek Sokołowski (kontrabas), Dorota Imielowska (wiolonczela) jak również Jadwiga Rappé. Znana piosenkarka rozpoczęła studia śpiewu u Zofii Brégy, a następnie w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Jerzego Artysza. W roku 1980 otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Bachowskim w Lipsku, w roku 1981 Złoty Medal na Festiwalu Młodych Solistów w Bordeaux. Brała udział w wielu festiwalach międzynarodowych, jak Salzburger Festspiele, Maggio Musicale Fiorentino, Warszawskie Spotkania Muzyczne, "Wratislavia Cantans" i "Warszawska Jesień".

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 13 sierpnia 2015 br.« wsteczKONTAKT
haus@haus.pl
32 461 20 70
PARTNERZY
Partnerzy:


Konsulat RFN we OpoluTeatr Rozrywki w ChorzowieTowarzystwo Richarda StraussaEuropejskim Forum Muzyki Polskiej w BerliniePatronat Medialny:Radio CCMDziennik Zachodni